"הארץ"

בעקבות הפיגוע בפריז גולשים רבים מכל רחבי העולם יצאו במחוות הזדהות שונות ברשתות החברתיות, בין הבולטות ביותר היו הוספת פילטר של דגל צרפת על תמונת הפרופיל. פייסבוק העולמית הוסיפה כפתור המאפשר לעשות זאת בקלות ומנכ"ל ומייסד הרשת מארק צוקרברג כבר הצטרף ושינה את תמונת הפרופיל שלו גם כן. 

פייסבוק גם הפעילה את כלי ה- Safety Check שיצרה כדי לסייע למשתמשים לאתר חברים ובני משפחה באירועי אסונות המוניים וכך יכלו משתמשים הנמצאים באזור האסון לעדכן את חבריהם ומשפחתם שהם בטוחים.

גם להקת Eagles Of Death Metal שעמדה במרכזו של ערב הטרור בהיכל המוזיקה "בטקלן" בפריז דיווחה דרך הרשתות החברתיות השונות למערציה בצורה לקונית על כך שחברי הלהקה נמצאים כעת במקום בטוח, אך עוד לא ברור מה עלה בגורלם של שאר הצוות.

אזרחים רבים שחוו את אירועי הטרור דיווחו כל העת דרך חשבונות הטוויטר שלהם על המתרחש בתוך היכל ה"בטקלן" וברחובות פריז תוך שימוש בהאש-טאג ‎#ParisAttacks .

המחוות מגיעות כמובן מכל כיוון. אחד המאיירים בעיתון שארלי הבאדו ג'ון ספאר צייר ופרסם בחשבון האינסטגרם שלו סידרה מיוחדת של קריקטורות בסגנון קומיקס המתארות את התחושות שלו לאחר האירועים האלימים.

כמו פייסבוק גם אתרים גדולים אחרים יצאו במחוות לצרפת. ביוטיוב הוסיפו את צבעי הדגל הצרפתי ללוגו, בגוגל הציבו סרט שחור לאות אבל בדף הבית של מנוע החיפוש ומי שייכנס לאמזון ייתקל בתמונת דגל צרפת על רקע אפור ומתחתה המילה סולידריות בצרפתית.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ