אחרי יותר משנה וחצי, פייסבוק הסירה תמונות של נרצחת עם רוצחה

למרות תחנוני המשפחה, הרשת החברתית סירבה להסיר את תמונותיה של הולי גזרד עם בן זוגה שרצח אותה. גם אחרי שהסירה את התמונות, פייסבוק טענה שהסיבה היא הפרת זכויות יוצרים

ורד שביט
אבק דיגיטלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ורד שביט
אבק דיגיטלי

אחרי יותר משנה וחצי של תחנונים ומחאות של משפחתה, פייסבוק הסירה בשבוע שעבר מהפרופיל של הולי גזרד, שנרצחה בפברואר 2014 בידי בן זוגה, תמונות שבהן היא מצולמת איתו.

הפרופיל הונצח לאחר מותה של גזרד, מה שמוביל להקפאת מצב בפרופיל, ומשפחתה נותרה נעולה מחוץ לו (קראו עוד על טיפולה של פייסבוק במות משתמשיה). פייסבוק סירבה במשך חודשים רבים להסיר את התמונות בשל המדיניות שלה לפיה אינה משנה את הפרופילים שהונצחו.

בעקבות הסירוב של פייסבוק להסיר את תשע התמונות שבהן הולי מצולמת עם רוצחה, המשפחה פתחה בקמפיין בניסיון לגרום לרשת לשנות את דעתה. זה כלל בין היתר גם עצומה עם כ-11 אלף חתימות.

אף שהחליטה לשנות את דעתה, אפילו בתגובתה הרשמית, פייסבוק לא הודתה כי היא עושה זאת בשל בקשות המשפחה אלא עקב הפרת זכויות יוצרים.

"דרך מדיניות ההנצחה שלנו אנחנו חותרים לעזור למשפחות לזכור ולחגוג את יקיריהם בפייסבוק תוך שמירה על פרטיות המתים. במקרה הזה קיבלנו דיווח על הפרת זכויות יוצרים והסרנו את התמונות בעקבות הדיווח", מסרה הרשת החברתית. 

פורסם לראשונה באבק דיגיטלי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ