מדד השנאה בפייסבוק: פוליטיקאיות חוטפות יותר

פוליטיקאיות תופסות שישה מתוך עשרת המקומות הראשונים בדירוג המפוקפק של הפיד "המזוהם" ביותר על פי דו"ח השנאה של קרן כצנלסון; ההתבטאויות אצלן גולשות גם למיזוגניה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

פוליטיקאיות סופגות יותר הסתה ואלימות מפוליטיקאים בפייסבוק, כך קובע דו"ח השנאה של קרן כצנלסון. לדברי כותבי הדו"ח פוליטיקאיות תופסות שישה מתוך עשרת המקומות הראשונים ברשימת הפוליטיקאים עם הפיד "המזוהם" ברשת. בנוסף הם מציינים כי פוליטיקאיות סופגות לא רק הסתה בשל העמדה הפוליטית שלהן אלא גם הסתה מיזוגנית ואלימות מגדרית.

המחקר, שבוצע בשיתוף עם חברת ויגו לניטור הרשת לקראת כנס "נלחמים בגזענות" שתקיים הקרן מחר (שני),  עקב אחר מספר הקללות, ביטויי הגזענות וההסתה לאלימות בדפי הפוליטיקאים בשלושה החודשים האחרונים. הדירוג הוא חלק מדו"ח השנאה שמבוסס על סקירה של כחצי מיליון שיחות בעברית ברשת ומניטור בזמן אמת של ביטויי הסתה, גזענות ואלימות.

שרת התרבות והספורט מירי רגבצילום: תומר אפלבאום

את הדירוג ביצעו לפי הממוצע החודשי של הקללות וביטויי השנאה. את ראש הרשימה חולקות, בפער קטן השרה מירי רגב (3,742) וזהבה גלאון (3,625).

בקרן כצנלסון ציינו עוד כי גילו שפוליטיקאים מימין ומשמאל חוטפים אש במידה שווה. לעומת זאת, לפוליטיקאים מהמרכז הפוליטי כמו כחלון ולפיד כמעט אין ייצוג ברשימה. לדבריהם, הם ציפו שיהיה קשר בין היקף הפרסומים של הפוליטיקאים ברשת להיקף האלימות שהם סופגים. ואולם, הקשר הזה לא מובהק. "נתניהו, ריבלין, לפיד ולבני – שמייצרים הרבה תוכן בדפי הפייסבוק שלהם – נעדרים מהרשימה מעשרת 'החוטפים'", כתבו.

גלאון במליאת הכנסת, במאיצילום: דוברות הכנסת

זו רשימת הפוליטיקאים עם הדפים שסופגים הכי הרבה שנאה ברשת:

1. במקומות הראשונים: מירי רגב (3,742) וזהבה גלאון (3,625)
2. מקומות שניים: שלי יחימוביץ ותמר זנדברג 1,011
3. מקום שלישי: ינון מגל 901
4. מקום רביעי: נפתלי בנט 808
5. מקום חמישי: יצחק הרצוג 791
6. מקום שישי: איילת שקד 615 ומרב מיכאלי 614
7. מקום שביעי: דב חנין 579

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ