החיפושים החמים בגוגל של 2015: לפחות שם המחנה הציוני ניצחה

ענקית החיפוש פירסמה את רשימות הנושאים החמים בשנה החולפת. ינון מגל ואורן חזן מככבים בחיפושים, וכמוהם גם פרשת מועדון "אלנבי 40"

עודד ירון
דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
דפנה ארד

מפלגת המחנה הציוני אולי הצליחה להשיג רק 24 מנדטים בבחירות האחרונות, אבל החידוש בחיבור בין קדימה לעבודה הקנה לה את המקום הראשון בחיפושים בגוגל השנה - כך עולה מרשימת החיפושים החמים לשנת 2015 שפירסמה גוגל הבוקר (רביעי).

רשימת החיפושים שזכו לזינוק הגדול ביותר מתייחסת לחיפושים הגלובליים אך גם לעשרות מדינות ספיציפיות, ובהן ישראל, ארצות הברית ובסך הכל כ-70 מדינות. הרשות הפלסטינית, למשל, לא נכללת ברשימה. גורמים לא רשמיים בגוגל הסבירו כי אין לכך סיבה פוליטית אלא סיבה טכנית. לדבריהם, יש צורך בנפח מסוים של חיפושים כדי לבסס את הרשימות.

הרשימות, בארץ ובחו"ל, נוגעות בשורה של נושאים כמו חדשות, פוליטיקאים ומפלגות. נוסף על הנושאים ה"כבדים", הרשימות כוללות סדרות טלוויזיה וגם טלפונים ושירים.

לפי הרשימות של גוגל, האירוע החדשותי של השנה בישראל היה דווקא פרשת מועדון "אלנבי 40", אחריה הגיעו הבחירות לכנסת ובמקום השלישי הגיעה "בר רפאלי חתונה". למקום החמישי הגיע הרב עזרא שיינברג, שהואשם באונס ובעבירות מין נוספות.

נוסף על המיזוג של העבודה ושל קדימה למחנה הציוני, גם המיזוג הפוליטי של הרשימה המשותפת היה במוקד הסיקור, אבל היא הגיעה רק למקום הרביעי, אחרי הבית היהודי ויש עתיד. גוגל נשאלה אם הרשימה כוללת גם חיפושים בערבית, והיא מסרה בתשובה ל"הארץ" כי הרשימה אינה מבחינה בין השפות. כלומר, "מדובר ברשימת החיפושים שבוצעו בישראל ב-2015 בכל השפות".

בראש רשימת הפוליטיקאים שעיניינו את הגולשים נמצאים שני מטאורים שנזכרו בהקשרים פחות חיוביים: ינון מגל - שהחשיפה של רחלי רוטנר ושל נשים נוספות על התנהגותו הובילה להתפטרותו מהכנסת; ואורן חזן, שעברו בקזינו בבורגס והתנהגותו בכנסת עוררו עליו ביקורת חריפה. אחריהם הגיעו שרת המשפטים איילת שקד, שר האוצר משה כחלון וחברת הכנסת סתיו שפיר.

כפי שהיה ברור גם מרשימת השירים שפירסמה יוטיוב, בתחום האחרון שרת התרבות, מירי רגב, יכולה להכריז על ניצחונה של המוזיקה המזרחית, עם להיטים כמו "דרך השלום", "מלכת השושנים", "טרמינל 3", "היא רוצה רק לרקוד" ועוד.

בכל הנוגע לספורט, אליפות וימבלדון בטניס תפסה את המקום הראשון, אחריה הגיע טורניר היורובאסקט, ואחריו אליפות ארצות הברית הפתוחה.

בתחום הגאדג'טים האייפון כבש את הפסגה (בישראל ובחו"ל גם יחד), אולי למגינת ליבה של גוגל, אבל אחריו הגיעו סמסונג גלקסי S6 ו-One Plus One - שניהם מבוססי אנדרואיד.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ