דיווח: האקר חשף מידע של עשרות אלפי עובדי ה-FBI והמשרד לביטחון המולדת

על פי הדיווחים בארה"ב התוקף הצליח להשיג פרטים של 20,000 אנשי ה-FBI ו-9,000 עובדי המשרד לביטחון המולדת; לדבריו, בנוסף הוא השיג מאות גיגה בייט של מידע

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

האקר אנונימי הצליח לטענתו להשיג גישה למידע של אלפי עובדי משרד המשפטים והמשרד לביטחון המולדת. על פי הדיווח ב-Motherboard, מדובר, בפרטים של 20 אלף סוכני אף-בי-איי ו-9,000 עובדי המחלקה לביטחון המולדת (DHS). לטענת ההאקר הוא אף הוריד מאות גיגה בייט של מידע ממחשבי המחלקה.

באתר Motherboard קיבלו עותק של המידע שההאקר מתכנן להדליף וניסו להתקשר לטלפונים שמופיעים במסמכים. לדבריהם, בכל המספרים אליהם הם שהתקשרו, הגיעו לשלוחות של עובדי המשרדים. באחד המקרים הם אף הגיעו למרכזיה של האף-בי-איי.

סוכני FBI לאחר הטבח בסן ברנרדינו בשנה שעברצילום: רויטרס

בכירים בממשל ניסו הלילה להפחית מחשיבות התקרית, שעדיין נמצאת תחת חקירה, אבל "אין כל אינדיקציה בעת הזו שנחשף מידע אישי מזהה", אמר פיטר קאר, דובר משרד המשפטים. עם זאת, עדיין לא ידוע אם המידע הושג בפריצה משנה שעברה שהובילה לחשיפת המיילים של ג'ה ג'ונסון השר לביטחון המולדת וג'ון ברנן ראש הסי-איי-אי, או אם מדובר בפריצה נפרדת.

לדברי בכירים, נראה שהדליפה הנוכחית לא נגרמה מפריצה חיצונית של האקר שניצל ליקוי טכנולוגי במערכת, אלא של תוקף שהתחזה לעובד ממשל והשתמש במידע כדי לחדור לחלקים אחרים של המערכת.

שנה שעברה בוצעה פריצה חמורה בהרבה, ככל הנראה על ידי האקרים סינים, שהצליחו לחדור למשרד לכוח אדם של ארה"ב (OPM). ההאקרים הצליחו להשיג גישה ל"טופס 86 סטנדרטי", אשר אותו מתבקשים מועמדים ועובדי מודיעין וצבא למלא למטרות סיווג ביטחוני. בנוסף מחייב הטופס את רישום פרטיהם של מכרים וקרובי משפחה, דבר העלול לחשוף בני משפחה של עובדי מודיעין במדינות זרות לסכנה, נכתב בדו"ח. בנוסף, כחלק מהליך הסיווג הביטחוני נדרשים מועמדים למלא בטופס את מספרי הביטוח הלאומי שלהם ושל בני או בנות זוגם.

המידע האישי נוגע לכמעט כל מיליוני האמריקאים המחזיקים בסיווג ביטחוני, בהם עובדי סוכנות הביון המרכזית (סי־איי־אי) וחברים בכוחות המיוחדים של הצבא. עוד דווח כי יותר מ–2.9 מיליון בני אדם בארה"ב מסרו את פרטיהם למטרות סיווג ביטחוני מאז אוקטובר 2014.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ