פייסבוק צנזרה תמונה של דוגמנית מידות גדולות בביקיני

לאחר שספגה מטחי ביקורת על צביעות - החברה התנצלה והתירה לקבוצה הפמיניסטית שהעלתה את התמונה להשתמש בה

סם לוין, גרדיאן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
התמונה שפייסבוק צינזרה. מתוך Cherchez la Femme
התמונה שפייסבוק צינזרה. מתוך Cherchez la Femme
סם לוין, גרדיאן

פייסבוק התנצלה על כך שצינזרה תמונה של דוגמנית במידות גדולות ואמרה לקבוצה הפמיניסטית שהעלתה את התמונה כי התמונה מתארת "איברים באופן לא רצוי".

Cherchez la Femme, קבוצה אוסטרלית שמקיימת תוכניות אירוח "מזווית פמיניסטית לא מתנצלת", אמרה כי פייסבוק דחתה מודעה שבה מופיעה טס הולידיי, דוגמנית למידות גדולות בביקיני, בטענה כי התמונה מפרה את הנחיות המודעות שלה. המודעה נועדה לאירוע על "פמיניזם ושומן", ולמרות שפייסבוק לא אסרה על הפצת האירוע, היא מנעה את הפצת התמונה.

לאחר שהקבוצה ערערה על הדחייה, אנשי המודעות של פייסבוק הגנו בתחילה על ההחלטה, וכתבו כי התמונה לא עומדת ב"מדיניות הבריאות והכושר" של החברה.

 "מודעות כאלה אינן מותרות מאחר שהן גורמות לצופים להרגיש רע עם עצמם. במקום זאת אנחנו ממליצים על שימוש בתמונה בפעילות רלוונטית כמו ריצה או רכיבה על אופניים".

ביום שני פייסבוק התנצלה על העמדה המקורית שלה ואמרה כי קבעה כי התמונה עומדת בהנחיות. "הצוות שלנו מעבד מיליוני תמונות פרסום מדי שבוע, ובכמה מהמקרים אנחנו טועים באיסור על מודעות", מסרה החברה. "התמונה הזו אינה עוברת על הנחיות המודעות שלנו. אנו מתנצלים על הטעות ונודיע למפרסם שאנחנו מאשרים את המודעה".

זו אינה הפעם הראשונה שפייסבוק מצנזרת תמונות ונאלצת להתנצל בעקבות הסערה הציבורית שמתעוררת. מבקרים תקפו את החברה על הצביעות וציינו שהחברה מתירה לנשים מפורסמות להצטלם בעירום כמעט מלא, כמו קים קרדשיאן, שהצטלמה עם לא יותר מצבע גוף שמכסה את הפטמות שלה.

גם ב-Cherchez la Femme מתחו ביקורת על החברה. "פייסבוק התעלמה מהעובדה שהאירוע שלנו עומד לעסוק בגישה חיובית לגוף (שמגיע בכל הצורות והגדלים, אבל במקרה של האירוע שלנו, במיוחד בגופות שמנים), ובמקום זאת הגיעה למסקנה שרצינו לגרום לנשים להרגיש רע עם עצמן על ידי פרסום תמונות תמונה של אשה גדולה ונהדרת".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ