רויטרס

בזכות העלייה בתפוצת רשתות ניידות והירידה במחירי החיבור, עד סוף 2016 כמעט מחצית מאוכלוסיית העולם תהיה מחוברת לאינטרנט - מגלה דו"ח חדש של האו"ם. לצד זאת, מספר המחוברים במדינות המפותחות עדיין גדול בהרבה מאשר באלה המתפתחות.

שיעור האוכלוסייה המחוברת לרשת במדינות המפותחות עומד על 80%, לעומת 40% במדינות מתפתחות. לפי הדו"ח של סוכנות האו"ם, איגוד הטלקומוניקציה הבינלאומי (ITU), בכמה מהמדינות העניות והפחות יציבות באפריקה רק עשירית מהאוכלוסייה מחוברת לרשת. האוכלוסייה שפחות מחוברת היא בדרך כלל משכילה פחות, ענייה יותר, ומורכבת מנשים, קשישים ובני אדם שמתגוררים באזורים כפריים.

משתמשי סמארטפונים בקובהצילום: רויטרס

הנתון העכשווי, 47% מאוכלוסיית העולם שמחוברים לרשת, עדיין רחוק מהמטרה של האו"ם: 60% מחוברים עד 2020. כ-3.9 מיליארד בני אדם, יותר ממחצית האוכלוסייה העולמית, עדיין אינה חלק מהאינטרנט.

ב-ITU מעריכים כי כ-3.5 מיליארד איש יהיו מחוברים עד סוף השנה. "ב-2016, אנשים כבר לא מתחברים לרשת. הם נמצאים בה. התפוצה של רשתות 3G ו-4G ברחבי העולם הביאה את האינטרנט ליותר ויותר אנשים", נמסר.

"חדירת האינטרנט במדינות מפותחות פחות הגיעה לרמה של מדינות מפותחות ב-1998, כלומר הן מפגרות בכמעט 20 שנה מהמדינות המפותחות", נכתב בדו"ח. את האשמה מטילים באו"ם על מחיר השירותים ושל הרחבת התשתית ללקוחות באזורים מרוחקים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ