פייסבוק: נסיר כל תוכן שחושף פרטים אישיים ללא רשות

הרשת החברתית הגיבה ליוזמה שחשפה פרטי בכירים בחברה ומסרה כי תסיר כל תוכן שחושף פרטים, "ללא תלות בהיותם עובדי פייסבוק או לא"

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

פייסבוק הסבירה היום (שלישי) מדוע היא חוסמת את יוזמת המחאה שחשפה את פרטי הקשר של בכירים בחברה בישראל. החברה מסרה כי לא נתנה לעובדים יחס שונה מזה שהיא נותנת לכל משתמש אחר ברשת. לדבריה, כללי הקהילה אוסרים על שיתוף מידע אישי של אנשים ללא אישורם, ועל כן המידע נחסם.

המידע של  מספרי הטלפון והמיילים של מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני, ובעלי תפקידים נוספים נחשפו אתמול באתר חדש בשם קונטקט פייסבוק. את האתר פתחה יוזמת  Bridges Will Burn, ששמה לה למטרה לפעול נגד חברות כמו פייסבוק וגוגל, שמתעלמות לדבריה מהאחריות שלה כלפי המשתמשים.

מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני
מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאניצילום: עופר וקנין

"מודל הפעילות של התנועה פשוט למדי", כתב אתמול דורי בן ישראל, מנכ"ל קבוצת מזבלה, והיחיד מחברי היוזמה שנחשף בשמו. "אתם מצביעים על עוולה חברתית-ציבורית, ואנחנו פונים לגוף עם בקשה נאותה בכדי שיפתור אותה בצורה המהירה ביותר, תוך הקצבת זמן הוגן בהתאם למורכבות הפיתרון. במידה והגוף מסרב, אנחנו פועלים. גוגל ופייסבוק, שמגלגלות מיליארדי שקלים מדי שנה בישראל, ללא תשלום מס, ללא שמץ של אתיות, הגינות או אכפתיות כלפי המשתמשים שלהן, נהנו מספיק זמן מפעילות ללא רגולציה ופיקוח, תוך ניצול אגרסיבי וציני של המונופול שלהן, שמצליח לכופף אפילו גופי תקשורת גדולים, פוליטיקאים ומחוקקים".

הפוסט של בן ישראל נמחק והוא נחסם ל-30 יום מפייסבוק. הרשת החברתית אף חסמה את האפשרות להפיץ את הלינקים לאתר בפוסטים או בהודעות אישיות.

היום פייסבוק מסרה כי "כדי לשמור על סביבה פתוחה ובטוחה בפייסבוק, פיתחנו אוסף כללי קהילה גלובלי שמתאר מה מותר ואסור בשירות שלנו. כל אדם יכול לדווח לנו על תוכן שלדעתו מנוגד לכללי הקהילה שלנו. התוכן יטופל ללא תלות במספר הפעמים שדווח או זהות המדווח. במידה והתוכן מפר את כללי הקהילה שלנו, הוא יוסר מפייסבוק".

"כללי הקהילה שלנו מציינים בבירור: 'אין לפרסם מידע אישי של אנשים אחרים ללא הסכמתם'. לפיכך, אם אנו מקבלים דיווח לגבי תוכן אשר מפרט מספרי טלפון אישיים וכתובות מייל של אנשים (ללא הסכמתם), ללא תלות בהיותם עובדי פייסבוק או לא, אנו נסיר תוכן זה".

"תוצאות הפרת כללי הקהילה משתנות בהתאם לחומרת ההפרה וההיסטוריה של אדם בפייסבוק. לדוגמא, אנחנו עשויים להזהיר מישהו לגבי הפרה ראשונה, אך אם נמשיך לראות הפרות נוספות אנו עשויים להגביל את יכולתו לפרסם פוסטים בפייסבוק או לאסור עליו שימוש בפייסבוק".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ