האתר שיבהיל, יועיל ומאוד יעניין כל אדם עם חשבון פייסבוק

אתר חדש מבקש לגלות בפני המשתמשים מה הם באמת חושפים בפייסבוק; על הדרך הוא מתברר ככלי עזר מצוין למי שלא מכיר את רזי מנוע החיפוש של הרשת החברתית

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

אתר חדש מנסה ללמד אתכם כמה מהחיים שלכם אתם חושפים מרצונכם בפייסבוק, ויותר מכך כמה קל להיעזר בכלים של פייסבוק עצמה כדי למצוא את הדברים האלה. 

האתר, stalkscan.com, הוא פרי יוזמה של ההאקר הבלגי אינטי דה קוקלרה, שמבקש לחשוף בפני הציבור את כוחו המרשים של מנוע החיפוש של הרשת החברתית. זאת בדומה ליוזמות רבות בעבר שביקשו לשים מראה בפני משתמשים ששוכחים כמה מהמידע שלהם נחשף מבלי משים ברשתות החברתית. 

Stalk Scan. הכלי שיעזור לכם לחשוף את מלוא היכולות של מנוע החיפוש של פייסבוק

בעצם, על הדרך, קוקלרה יצר את מה שנראה כמו אחלה של כלי עזר למנוע החיפוש רב העוצמה אך המעט מבלבל של פייסבוק.

למעשה, האתר  מדובר בממשק נוח יחסית שחושף בפניכם את שלל החיתוכים שאתם יכולים לבצע לחיפוש אחר פרופיל מסוים. ניתן להכניס כמובן את הלינק לפרופיל שלכם, או לטעון פרופילים אחרים. 

האופציות לגילוי מידע הן מרשימות. למשל אפשר למצוא את הסרטונים או התמונות שמשתמש העלה, או כאלה שזכו ללייקים שלו. אבל גם  את החברים של החברים, או חברים לעבודה של המשתמש. או לחילופין אנשים שגרים בסביבה שלו. זו רק ההתחלה, גם נושאי העניין, האפליקציות שבהן הוא משתמש והמקומות שבהם ביקר - הכל עלול להיות חשוף במנוע, אם המשתמש לא דאג לשנות את ההגדרות.

קוקלרה מציין ב-Stalk Scan שהוא לא עובר על אף אחד מהכללים של פייסבוק, והחיפוש שמציע האתר מתבסס רק על המנוע שלה עצמה ועל הגדרות הפרטיות של המשתמש - כלומר אם דאגתם להגביל את הגישה לחלק מהפוסטים והתמונות, משתמש שלא קיבל אישור, לא יוכל להגיע אליהן. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ