ראש ה-KKK לשעבר הושעה מטוויטר בגלל תגובה ל"הארץ"

דייוויד דיוק קרא "לסגור בתי כנסת" בעקבות דיווח על כך שרבים מבית הכנסת בארצות הברית הפכו למוקדי סיוע לפליטים

JTA
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דייוויד דיוק מדבר לעיתונאים בבאטון רוז', ביום שישי
JTA

חשבון הטוויטר של דייוויד דיוק, מנהיג הקו-קלוקס-קלאן לשעבר, הוחזר ביום שלישי לפעילות לאחר שנחסם בעקבות ציוץ תגובה לכתבה של "הארץ" באנגלית. דיוק קרא בהודעה שלו "לסגור כמה בתי כנסת".

הציוץ של דיוק נכתב בתגובה לכתבתו של אמיר תיבון שעסקה בבתי כנסת רבים ברחבי ארה"ב, שמשמשים כמקומות מקלט לפליטים שעלולים להיפגע ממדיניות ההגירה של ממשל טראמפ. "מספר הולך וגדל של קהילות ברחבי ארצות הבית מכריזות על עצמן כ'בתי כנסת ומקומות מפלט', המציעים מקום לינה, וסיוע לאלה שעלולים להיות מושפעים ממדיניות ההגירה החדשה של טראמפ", נכתב בכתבה.

בתגובה צייץ דיוק: "נראה שנצטרך לסגור בית כנסת, עצוב". בעקבות הציוץ, החשבון של דיוק נחסם ביום שני. הוא הוחזר לפעילות אחרי כמה שעות, אך כל עוקביו נמחקו. 

לאחר שחשבונו חזר לפעול הוא כתב סדרה של ציוצים בהם מתח ביקורת על ישראל. כמה מתומכיו כתבו הודעות שבהן האשימו את היהודים בחסימה. "דייוויד דיוק, פטריוט אמריקאי דגול ותומך טראמפ הושעה מטוויטר. עוד דוגמה לשליטה היהודית בארה"ב", כתב אחד מתומכיו.

הציוץ של דייוויד דיוק. צילום מסך: מטוויטר

דיוק עצמו הביע תמיכה מרומזת בטענות הללו בתוכנית הרדיו שלו. על פי דיווח ב-Forward, אחת הסיבות לחסימה לטענתו היתה החשיפה של "העובדה שישראל היא מדינה אתנית".

בשבוע שעבר טוויטר הכניסה לפעולה מערכת אוטומטית לחסימה של חשבונות משתמשים שמפרים את תנאי השימוש, כולל האיסור על הסתה.

זמן קצר לאחר הבחירות בארה"ב נחסם חשבונו של ריצ'רד ספנסר, ממנהיגי  תנועת ה-Alt Right, והוחזר לפעילות לאחר כמה ימים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ