אתר המזבלה תובע את פייסבוק: מפיצה שקרים

בעקבות החסימה המוחלטת של לינקים לאתר המותח ביקורת על הרשת החברתית, והגדרתו כאתר "לא בטוח", הגיש הבוקר מייסדו תביעה ודרישה לצו מניעה שיפסיק את החסימה

עודד ירון
עודד ירון

דורי בן ישראל הגיש תביעה את חברת פייסבוק בעקבות החסימה המוחלטת של אתר המזבלה. בתביעה שהוגשה בידי עו"ד יהונתן קלינגר, טוען בן ישראל כי פייסבוק עוברת על חוק איסור לשון הרע כאשר טענה בפני גולשים כי המזבלה הוא אתר "לא בטוח", והגדירה אותו כמכיל ספאם. בן ישראל תובע פיצויים בסך 100,000 שקלים ומבקש מבית המשפט להוציא צו מניעה שימנע "את ההתערבות הלא הוגנת והתיאור הכוזב". 

בתגובה לשאלות עיתונאים מסרה אתמול פייסבוק כי המזבלה נחסם לאחר שפורסמו בו פרטים אישיים ורגישים של אחרים ללא הסכמתם. ואולם, בעוד שבן ישראל אכן עומד מאחורי יוזמת המחאה שאחראית להקמת אתר קונטקט פייסבוק שחושף את פרטי ההתקשרות עם בכירים בפייסבוק, לא מדובר באותו אתר, וככל הידוע, באתר המזבלה לא נחשפו פרטים אישיים. 

עדי סופר תאני. מנכ"לית פייסבוק ישראלצילום: עופר וקנין

מהמזבלה נמסר בתגובה כי "מדובר בטענה שקרית שמציגה מציאות מסולפת שבה ענקית כמו פייסבוק מרשה לעצמה לרמוס את חופש העיתונות והביטוי רק בכדי לטרפד ביקורת עליה". 

בן ישראל הסביר עוד כי "ביום שלישי האחרון, במסגרת ניסוי שערכה המזבלה לקראת פרסום כתבה על דרכים יצירתיות בעקיפת הצנזורה של פייסבוק, המזבלה הצליחה לתמרן את האלגוריתם של פייסבוק ולעקוף את החסימה, תוך שימוש בדומיין מיוחד וניתוב שנעשה באמצעות מנוע החיפוש של גוגל. בפייסבוק לא הסירו את הסטטוס המדובר ובחרו במקום לחסום שלא בצדק את הדומיין mizbala.com תוך סילופי אמת"

"התביעה שהוגשה היום מטרתה פשוטה: לעצור את הפרסומים שרשת פייסבוק מבצעת תוך שהיא מעלה טענות לא נכונות ופוגעת ביכולת החופשית של משתמשיה לשתף תכנים", מסר עורך הדין קלינגר. "לא ייתכן שחברה מסחרית תפגע כך בחופש ביטוי של אנשים ותמנע מהם לדעת את האמת בשם ההגנה על האינטרסים המסחריים שלהם."

מפייסבוק טרם הגיבו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ