רויטרס

ימי מגבלת 140 התווים בטוויטר - אחד מסמלי הרשת החברתית מאז פתיחתה ב-2006 - עשויים להיות ספורים.

טוויטר הודיעה הלילה כי היא מתחילה בניסוי שיאפשר למספר מצומצם של משתמשים לכתוב הודעות באורך 280 תווים - כפול מההגבלה הנוכחית, ברוב השפות בעולם. המגבלה ההיסטורית נבחרה מאחר שמייסדי טוויטר, רצו שהמגבלה תהיה נמוכה מזו של הודעות SMS.

החברה שימרה את המגבלה הנוכחית במשך יותר מעשור למרות שמשתמשים מצאו דרכים שונות לעקוף את המגבלה.

בפוסט שפורסם בבלוג של החברה, טוויטר מסרה כי ההדגשה שלה על טקסטים קצרים לעולם לא תשתנה, אבל היא תהתה אם הקושי של אנשים להתבטא פגע בפופולריות של הרשת. 

"הניסיון לדחוס את המחשבות שלך לתוך טוויט - כולנו היינו שם, וזה מעצבן", כתבו עליזה רוזן, מנהלת פרויקט בטוויטר, ואיקוהירו איהרה, מהנדס תוכנה בכיר בחברה. עם זאת, השניים הכירו בכך שייתכן שחלק מהמשתמשים קשורים רגשית למגבלה הנוכחית.

דיווחים על תוכניות להסרת מגבלת התווים החלו לצוץ כבר בינואר 2016, ולפיהם החברה אף שקלה לאפשר הרחבה של המגבלה באופן קיצוני בהרבה - ל-10,000 תווים.

ג'ק דורסי מנכ"ל טוויטרצילום: רויטרס

טוויטר מנסה להגדיל את מספר המשתמשים שלה שנותר ללא שינוי בחודשים האחרונים. את ההשראה להגדלת התווים היא קיבלה מהשימוש בשפות כמו סינית ויפנית - משתמשים באותן שפות המבוססות על סימניות, לא סובלים ממגבלות התווים של הרשת.

טוויטר ממשיכה לככב בדיווחים בתקשורת, הודות לפופולריות של הרשת החברתית בקרב סלבריטאים, הבולט שבהם הוא נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

למרות זאת הרשת החברתית ממשיכה להיאבק מהבחינה הכלכלית. ברבעון השני של השנה היא דיווחה על הפסד של 116 מיליון דולר ושיעור צמיחה אפסי בקרב המשתמשים. מספר משתמשי טוויטר עומד על 328 מיליון, בעוד שליריבתה פייסבוק יש כבר יותר מ-2 מיליארד משתמשים. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ