ברדיט מנסים להקשיח עמדות מול הנאצים והימין הקיצוני

אתר הפורומים שהפך חממה לקהילות ה-Alt-Right, אנטישמים וגזענים, סגר לפחות עשרה דפי קהילות קיצוניות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריצ'רד ספנסר. מהפעילים הבולטים בתנועת ה-Alt-Right
הארץ

האתר הפופולרי Reddit החליט לנסות ולטפל בגילויי הגזענות שמופיעים בו, וחסם גופים נאצים ואחרים. מדובר בחלק משינוי המדיניות של האתר, מתוך מטרה למנוע פרסומים שמעודדים, מהללים וקוראים לגילויי אלימות נגד אנשים ספציפיים או קבוצות.

אנשי האתר פרסמו את עדכוני ההגבלות החדשות, ומיד לאחר מכן חסמו לפחות עשר קבוצות (סאברדיטים) אנטישמיות וגזעניות, בהם שמות כמו far_right, holocaust ו-nationalsocialism.

"אנחנו מבינים שלעתים יש סיבות לפרסום של תוכן אלים (בעל אופי חדשותי, חינוכי, אמנותי, סאטירי וכו'), כך שאם בחרתם לעשות זאת יש להבהיר זאת בפוסט על מנת שהסיבה לפרסומו תהיה ברורה" כתבו מנהלי האתר בהודעה הרשמית.

אחד ממנהלי האתר אמר כי הסיבה לפרסום הייתה רצון להבהיר מדוע נחסמו דפים דומים בעבר, ולחדד את הכללים בעתיד. 

לצד חסימות של קבוצות בעלות מאפיינים גזעניים, רדיט גם בחרו להקשיח עמדות מול קבוצות פוגעניות נוספות, ובדגש על פרסומים שנוגעים להתעללות בחיות ובעידוד של התעללות מסוג זה.

מנכ"ל רדיט, סטיב האפמן. צעד נוסף למיגור הגזענותצילום: בלומברג

ב-Reddit נקטו במשך שנים בגישה מאוד מתירנית כלפי התכנים והקהילות שהתפתחו באתר - מה שמשך אליו קהלים מאוד מגוונים, ובתוכן גם לא מעט קהילות של טרולים, כמו למשל רבים מאנשי תנועת GamerGate, שיצאה נגד פעילות פמיניסטיות שמתחו ביקורת על עולם המשחקים.

הגישה הזו הפכה אותו גם למוקד לצמיחת לתנועת ה-Alt Right לצד אתרים כמו 4Chan. התנועה היתה מהגורמים הבולטים והקיצוניים בקמפיין התמיכה המקוון של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ.

בחודש פברואר האחרון עלה האתר לכותרות בעקבות חסימה של פורום הקשור לתנועת האלט-רייט לאחר שגולשים ניסו לפרסם בדף פרטים אישיים של אדם שתקף את ריצ'רד ספנסר, פעיל התנועה המפורסם שזכור כשהצדיע במועל יד לטראמפ,. לטענת רדיט  הניסיון לחשוף את פרטי האיש היווה למעשה הפרה של תנאי השימוש. אנשי הפורום האשימו את בעלי האתר בהחלטה מוטה פוליטית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ