עודד ירון
עודד ירון

פייסבוק הביאה להסרתו של אתר קונטקט פייסבוק מהאוויר בטענה כי הוא מפר סימן רשום שלה, כך סיפר הלילה דורי בן ישראל, מנהל אתר המזבלה העומד מאחורי האתר. בשעות הלילה של מוצאי שבת, ניסיונות כניסה לאתר מובילים לדף של חברת אחסון האתרים.

בן ישראל פתח את האתר בשנה שעברה במסגרת המאבק הציבורי המתמשך שהוא מנהל עם החברה, בשל הקשיים שהיא מערימה על כל מי שרוצה ליצור איתה קשר ישיר ולהתלונן. בשבועות האחרונים הפך בן ישראל את לובי הבניין שבו שוכנים משרדיה של פייסבוק למוקד נוסף להטרלות של החברה לאחר ש-The Marker דיווח כי למעשה מדובר בשטח ציבורי.

האתר היווה דרך עוקפת למערכת של פייסבוק מאחר שהכיל את פרטי הקשר והרקע של מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני, לצד בעלי תפקידים נוספים, ובהם מנהלת השיווק בישראל, לוביסטית של החברה וסמנכ"ל הלקוחות שלה. זאת בנוסף למידע על משרד יחסי הציבור של החברה, שלום תל אביב, ומידע נוסף כמו הסברים על הדרך לקבל חשבון מאומת.

פייסבוק ובן ישראל מנהלים מאבק משפטי וטכנולוגי סביב האתר, והפעילות שלו עצמו ברשת החברתית. החברה הסירה את החשבון המקורי שלו, ואת הדף של אתר מזבלה, כמו גם מנעה כל שיתוף של לינקים לאתר או לאתר המזבלה. לדברי החברה, זאת מפני שהאתר חושף את פרטיהם של אנשים פרטיים.

בן ישראל הציג את המכתב שהוצג לו כסיבה להסרה בידי iPage, חברת האחסון האמריקאית שבה שכן האתר. במכתב שהגיע מפייסבוק דרך חברת האבטחה והרשת Cloudfalre, נטען כי האתר שלו מפר סימן רשום של הרשת החברתית ועלול להביא לבלבול של משתמשים, שיחשבו כי האתר קשור לפייסבוק בשעה שאינו שייך לחברה.

במכתב שעליו חתומה דניס מיכל, מנהלת תחום שמות דומיין בפייסבוק, נטען גם כי החברה פנתה למי שרשם את שם האתר מבלי לקבל תגובה או מבלי שהאתר יוסר. ואולם, כאמור שני הצדדים מנהלים בחודשים האחרונים דיונים משפטיים סביב תביעתו של בן ישראל שבה הוא דורש להסיר את החסימה.

שאלות נשלחו לחברת פייסבוק ולספקית האתרים. התשובות ייתווספו לכשיגיעו.

מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאניצילום: עופר וקנין

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ