יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל

כל אחד מאיתנו מגיע מתישהו לנקודה בחייו בו הוא נתקף בצורך עז ללמוד שפה חדשה, או לכל הפחות לספר לכל הסובבים אותו על הרצון הזה. כמו בהרבה מהשאיפות והדחפים שלנו בחיים, בדרך כלל זה נגמר בקול ענות חלושה ובלא כלום, בעיקר כשמגלים כמה זמן באמת דרוש להשקיע בשינון ותרגול של אותה שפה. רגע, כמה זמן באמת זה לוקח?

את התשובה לשאלה הזאת מציע משרד החוץ האמריקאי, והוא מספק אותה יחד עם מפה פשוטה ואינפורמטיבית. הארגון ביצע חלוקה של השפות השונות למספר קטגוריות, שסווגו לפי מספר השעות שיידרשו לכם על מנת לשלוט באותן שפות, בהנחה ששפת האם שלכם היא אנגלית כמובן.

צילום: המכון לשירותי חוץ של ארצות הברית

הקטגוריה הראשונה והקלה ביותר כולל שפות לטיניות בעיקר כמו צרפתית, איטלקית וספרדית. לשם שליטה בשפות אלו ובשוודית, דנית ואפריקאנס תצטרכו להשקיע 24 שבועות או לחילופין עד 600 שעות. בקטגוריה השניה, שתשאב לכם 30 שבועות מהחיים, נמצאת הגרמנית.

בקטגוריה הקשה ביותר, זאת שתדרוש מכם לא פחות מ-88 שבועות של שכרון חושים (או 2,200 שעות) נמצאות ערבית, סינית (קנטונזית ומנדרינית), קוריאנית ויפנית. השאלה המתבקשת עכשיו היא איפה נמצאת העברית כמובן - ובכן, כדי להסתדר כמו שצריך בישראל יזדקק האזרח האמריקאי ל-44 שבועות של לימוד ותרגול, מה שמציב אותנו יחד עם קרואטית, צ'כית, יוונית, איסלנדית ועוד מספר שפות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ