מנוע החיפוש הזה יחשוף את ההטרדות המיניות שמאחורי הקלעים

בעקבות חשיפת ממדי ההטרדות המיניות בהוליווד, אתר חדש יעזור לכם למצוא את "התפוחים הרקובים" שהשתתפו ביצירת הסרט או הסדרה שאהבתם

יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קווין ספייסי
יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל

הצונאמי שיצר קמפיין #Metoo ברשת, יחד עם הפרשיות של דמויות מפתח בהוליווד דוגמת הארווי ויינשטיין וקווין ספייסי, הביאו לקדמת הבמה את היבט ההטרדות המיניות בתעשיית הקולנוע הגדולה בעולם. מה שהושתק שוב ושוב על ידי אנשים מתוך המערכת זכה לקבל תפקיד ראשי בסרט שהוא המציאות של נשים רבות בעולם בכלל ובהוליווד בפרט.

אחת השאלות שעולות בקרב חובבי קולנוע רבים נוגעת להיבט המוסרי שבצריכת סרטים שבהם לוקחים חלק אנשים שנחשדו או הואשמו בהטרדות מיניות והתנהגות לא הולמת בתעשייה. הרי אף אחד לא רוצה להתפס כזה שנותן יד או מכשיר את השרץ, במיוחד אם השרץ תקף מינית נשים שהיו כפופות לו או צעירים.

האתר "therottenappl" (ששמו הוא מחווה לאתר הפופולרי Rotten Tomatoes, כמו גם לביטוי המוכר "תפוח רקוב") נוצר על מנת לסייע לאותן נפשות מודאגות. בעזרת מנוע חיפוש פשוט תוכלו להקליד שמות של סרטים שונים, והמערכת תתריע לכם במידה ובסרט משחקים אנשים שהואשמו או נחשדו בהטרדות מיניות כאלו ואחרות. כך תוכלו לוודא מראש שהסרט שבו אתם רוצים לצפות לא יכלול מתן במה למטרידים ואנסים. אם במקרה המערכת לא מעודכנת, תוכלו לדווח לה על חשיפות חדשות. 

הנה לדוגמה התוצאות שעולות לסרט הקאלט "זולנדר":

צילום: אתר therottenappl.es

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ