זה מה שקורה כשסומכים על גוגל images בעיניים עצומות

משרד החוץ של טייוואן הנפיק דרכונים חדשים לציבור, אך טעות מביכה במיוחד שמתחבאת בין הדפים חייבה אותו למשוך את ההדפסה

יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל התעופה דאלס בוושינגטון, ארצות הברית
יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל

שוו בנפשכם שמדינת ישראל הייתה מדפיסה תעודות זהות חדשות כשברקע שלהן יופיעו הפירמידות בגיזה. נשמע מופרך, נכון? ובכן, זה לא בלתי אפשרי, כפי שהתברר לאחרונה בטייוואן. ואפילו נמצא מקור הטעות – גוגל תמונות.

לפני זמן לא רב הכריזה המדינה על הנפקת דרכונים ביומטרים חדשים, שהיו צפויים לראות אור בחג המולד. בהודעה של משרד החוץ הטייוואני  תוארו הדפים הפנימיים של של הדרכון ככאלה ש"מציגים נקודות ציון ומנהגים תרבותיים שמסמלים את המדינה".

נמל התעופה Taoyuan בטייוואן. מצא את ההבדליםצילום: KCS/ויקיפדיה

אך נראה שמישהו לא ממש עשה את שיעורי הבית שלו עד הסוף בכל הנוגע לאתרי התרבות המקומיים. באחד מעמודי הדרכון ניתן לראות ברקע את מה שמתואר כנמל התעופה הבינלאומי של המדינה, Taoyuan. למעשה, הצילום הוא של נמל התעופה דאלס בוושינגטון.

הבלבול הוא ככל הנראה תוצאה של טעות נגררת - בכתבה שהתפרסמה ב-2014 ב-Matador Network ועסקה בנמלי תעופה מומלצים לשהייה ארוכה, מופיעה תמונה של נמל התעופה האמריקאי תחת התייחסות לזה האסיאתי. למעשה, אם תקלידו בגוגל אימג'ס את שמו של נמל התעופה הטייוואני, אחת התמונות הראשונות שתופיע תהיה זו של דאלס.

כשהטעות התגלתה, משך המשרד 285 דרכונים שכבר נשלחו לבעליהם. עם זאת, את תהליך הייצור כבר לא הייתה אפשרות לעצור, ולא פחות מ-200 אלף דרכונים הודפסו עם התמונה השגויה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ