לידיעת ציבור התיירים: סלפי עם פיל יכול להרוג

לא פחות מ-60 איש נהרגו מהתקפות פילים במדינת אוריסה. נסיון לצילום משותף עם היונק הענקי, מה שהכריח את הממשלה המקומית להתערב

יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הודים מיידים אבנים על פילים
יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל

תאוות הסלפי של ימינו מובילה אותנו לפעמים למקומות מוזרים, אך לא מזיקים ברובם, אבל במקרים אחרים הדחף לתיעוד יכול להיגמר בפציעה או במוות. עם הצרה הזאת מנסים להתמודד בתקופה האחרונה הרשויות במדינת אוריסה שבהודו.

בשנה האחרונה נהרגו מספר אנשים במדינה בעקבות נסיונות לצילומי סלפי עם פילים שנכנסו לכפרים במדינה. בדצמבר נהרג אדם בשם ג'קרושנה נאיאק לאחר שבמהלך נסיון לצילום משותף תקף אותו היונק העצום. חודשיים קודם לכן נהרג מאבטח מקומי שגם התקרב יותר מדי לפיל במטרה דומה. "הרבה אנשים ראו את זה קורה, אבל לא היה להם איך לעזור", סיפר בנו של נאיאק ל-BBC.

לצד ההרוגים, יש גם כאלה ששרדו מפגשים לא מוצלחים עם פילים במחיר של פציעות קשות. "יש לא מעט מקרים של תקיפות פילים באזור", סיפר מומחה לחיות בר בשם ביסווג'יט מוהנטי, "אבל רבים מהם לא מדווחים כלל".

הטרנד המסוכן מעורר את דאגתה של ממשלת המדינה, שהחליטה לנסות לעורר את המודעות לסכנות באמצעות קמפיינים.

מרוץ השוורים בפמפלונה, ספרדצילום: רויטרס

הבעיות לא נובעות רק מחוסר זהירות של המצטלמים. גם הפילים נוטים לנדוד יותר למקומות יישוב בשל מחסור במזון ביערות. לטענת מומחים, הדבר מתרחש בעיקר בחודשים דצמבר וינואר, כשהפילים נכנסים לחוות על מנת לאכול את האורז.

"כאשר הם מגיעים בקבוצות גדולות, אנשים מתרגשים ומתחילים לצלם", סיפר ל-BBC  פקח יערות בשם בי-אן מישרה. |אבל כשהם עושים זאת, הפלאש מהמצלמות שלהם מרגיז את החיות, וזו הסיבה המרכזית לתקיפה".

כשזה נוגע להודים, נראה ש-Death By Selfie לא מוגבל רק לאינטרקציה עם פילים. במחקר שנעשה על ידי אוניברסיטת קרנגי מלון בשיתוף עם מוסד אחר בדלהי, נמצא כי הודו מובילה את מדינות העולם במקרי מוות שנגרמים בעקבות צילומי סלפי.

הודו אינה היחידה שבה הניסיון לסלפי עם חיות בר מוביל לתאונות. ב-2015 דווח על חמש תקריות סלפי עם ביזונים בשמורת הטבע ילוסטון בארצות הברית. באותה שנה נהרג אדם בספרד בעקבות נסיון כושל לצילום סלפי עם שור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ