כך אחת החברות החזקות ברשת מגנה על ניאו נאצים

Cloudflare, שנחשבת לאחת החברות המובילות בעולם בתחום אבטחת המידע, מפעילה שרתים שמאחסנים תכנים של ה-NS131, ארגון שהוגדר בלתי חוקי בבריטניה; למרות זאת, חומרים שלו נמצאים על שרתים שיושבים על אדמת המדינה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מצעד לפידים של תומכי ימין קיצוני בשארלוטסוויל, ארצות הברית

Cloudflare, אחת החברות החזקות ביותר ברשת, מאחסנת תוכן של ארגון טרור ניאו-נאצי בשרתים על אדמת בריטניה, כמו גם תוכן העוסק בהכחשת שואה בשרתים בכל רחבי אירופה. גורמים שונים לוחצים על ממשלת בריטניה לפעול בנושא. זאת לאחר שלא היתה לה אפשרות לעשות זאת מפני שהחברה הסתמכה על שרתים אמריקאים שהיו מחוץ לשטח השיפוט הבריטי.

חוקרים של ארגון Hope Not Hate שנאבק בקבוצות שנאה קיצוניות, גילו כי החברה שמציעה לאתרים שירותי הגנה מפני תקיפות סייבר, מפעילה שרתי edge שמאחסנים תוכן רשת באופן מקומי בבריטניה ובמדינות נוספות באירופה.

מדובר בתוכן של NS131, ארגון טרור ניאו-נאצי, שהוגדר בלתי חוקי בבריטניה וקשור לארגון הימין הקיצוני National Action, שחגג את רציחתה של חברת הפרלמנט ג'ו קוקס. נשיונל אקשן היה הארגון הראשון מסוגו שהוגדר כארגון טרור בידי ממשלת בריטניה. חברת קלאודפלייר מאחסנת את התוכן בשרתים בלונדון ובמנצ'סטר, ומשם היא מגישה את התוכן לגולשים בבריטניה.

גלעד זיכרון לזכרה של ג'ו קוקס מחוץ לפרלמנט בלונדון, ביוני. הארגונים חגגו את רציחתהצילום: Matt Dunham/אי־פי

האיסור על התוכן של National Action הורחב לפני חמישה חודשים לשני שמות נוספים שמשמשים את חברי הארגון, בהם גם "NS131". הארגון ידוע באהדה להיטלר ובעמדות אנטישמיות קיצוניות. ההגדרה שלו כארגון טרור הופכת את החברות בארגון לעבירה פלילית וכך גם את מתן התמיכה לארגון.

ג'ו מלהול, חוקר בכיר ב-Hope not Hate, האשים כי "קלאודפלייר מגנה על אתרים ניאו-נאציים באצעות טכנולוגיה שמאוחסנת בבריטניה. יש שהשוו את זה להגנה על הפודיום בעצרת נאצית. היא מפיצה גזענות ישירות לתוך בריטניה, בשעה שסבלנו מארבע פעולות טרור ב-12 החודשים האחרונים, כולל אחת מפעיל ימין קיצוני".

ארגון Hope not Hate גילה קבוצות נוספות שנהנות מהגנה של המערכת של Cloudflare, כולל הפורום הניאו-נאצי המרכזי Stormfront ואתרים כמו alt-right.com של ריצ'רד ספנסר, כמו גם אתרים של מפלגות ימין קיצוני באירופה. על ארגוני הכחשת השואה שזוכים להגנה של קלאודפלייר נמנית "הוועדה לדיון פתוח על השואה" (Committee for Open Debate on the Holocaust), כמו גם המוציאה לאור של הוועדה, Castle Hill Publishing, שמנוהלת בידי גרמר רודולף, מכחיש שואה מורשע.

מתיו פרינס, מנכ"ל Cloudflare. האשמות חמורות כלפי החברהצילום: בלומברג

קבוצות כאלה הצליחו לעקוף את החקיקה המקומית בזכות אחסון התוכן שלהם במדינות בעלות מדיניות גמישה יותר ביחס לביטויים כמו הכחשת שואה. כך למשל ההגנה האמריקאית על חופש הביטוי מונעת פעולה נגד ארגונים כאלה.

אבל לדברי מלהול, השימוש בשרתים ששומרים תוכן של לקוחות קלאודפלייר באירופה מעלה את האפשרות שהיא מפרה את החוק המקומי.

דאג קריימר מקלאודפלייר מסר בתגובה: "Cloudflare אינה מאחסנת שום תוכן מקוון וככזאת היא לא מחליטה איזה תוכן נותר ברשת. בלי קלאודפלייר, אתר או נכס מקוון ימשיך להתקיים, אבל יהיה יותר פגיע למתקפה".

"אנחנו מודעים לחששות בנוגע לתוכן שעובר דרך הרשת של Cloudflare, ואנחנו עובדים קשה כדי לעמוד בדרישות החוק ולשתף פעולה עם בתי משפט וגורמי אכיפה. לאורך ההיסטוריה שלנו כחברה היינו שקופים ופתוחים בנוגע לחששות כאלה. אנחנו מתכננים להתמודד עם נושאי תוכן בצורה מעמיקה ולא מאמינים שזה תפקידנו להכתיב איזה סוגי תוכן זמינים ברשת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ