רויטרס

גם למנהלים של קבוצות מעריצים בפייסבוק יש אחריות להגן על המידע והפרטיות של הגולשים, והם אינם יכולים להתחבא מאחורי הרשת החברתית, כך קבע בית המשפט העליון של האיחוד האירופאי היום (שלישי).

הפסיקה התקבלה בעקבות ויכוח בנושא בין מנהלי עמוד מעריצים גרמני בפייסבוק אשר עשו שימוש בפלטפורמה על מנת לאחסן קבצי מעקב (קוקיז) על מחשבי גולשים ולאסוף עליהם מידע.

כשהרשות הגרמנית להגנה על מידע הורתה למנהלי העמוד להפסיק זאת מכיוון שהגולשים לא היו מודעים לה, הם טענו כי הם לא אחראים לתהליך וכי כל דרישה בנושא צריכה להיות מופנית לפייסבוק.

"על פי בית המשפט, העובדה שמנהל של העמוד משתמש בפלטפורמה שסופקה לו על ידי פייסבוק על מנת להרוויח משירותים נלווים, אינה משחררת אותו מאחריות והחובה הנוגעים להגנה על המידע של הגולשים", נמסר בהצהרה של בית הדין של האיחוד האירופאי בעקבות הפסיקה.

המנהל של העמוד לוקח חלק בהחלטות כמו איזה מידע לאסוף על הגולשים ואיך לעבד אותו. לדוגמה, ניתן להגדיר כיצד לטרגט את הקהל, לבקש מידע דמוגרפי לגביו או מידע על סגנון החיים והתחביבים של מי שמגיע לעמוד, כך לפי בית הדין.

בית המשפט, הממוקם בלוקסמבורג, אישרר בנוסף חוות דעת שסיפק יועץ משפטי באוקטובר, שבה נאמר כי לארגון הגנת המידע הגרמני היה את הכוח לפעול נגד פייסבוק על אף שמשרדי החברה נמצאים באירלנד.

מנגד, פייסבוק טענה כי רק למפקח באירלנד יש את הסמכות לפקח על פעילותה, אך מפקחים אחרים באיחוד האירופאי נקטו בפעולות נגד החברה בחשד לכך שהפרה תקנות פרטיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ