ילד בן 11 מבריטניה סובל מנזק מוחי בעקבות אתגר שהופץ ביוטיוב

רופאיו של טיילר ברום סיפרו שהנזקים שספג ב"קרוסלת המוות" אופייניים לאסטרונאוטים וטייסים שביצעו תמרונים קיצוניים

איתן לשם - צרובה
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים12
הילד הפצוע
"אף הורה לא רוצה לעבור את הסיוט שאני עוברת". טיילר ברום בבית החוליםצילום: מתוך הפייסבוק של Dawn Hollingworth
איתן לשם - צרובה
איתן לשם

ילד בן 11 מבריטניה איבד בשבוע שעבר את הכרתו ופונה לבית חולים עם חשש לשבץ לאחר שנפל קורבן לאתגר רשת. טיילר ברום מטסקפורד בנוטינגהמשייר נכנע ללחץ של נערים גדולים ממנו שדחקו בו להשתתף באתגר שזכה לכינוי "קרוסלת המוות".

המשחק, שזוכה לפופולריות זה כמה שנים בזכות התפוצה של מאות סרטוני יוטיוב, הופך את הקרוסלות הוותיקות שאפשר למצוא בגני שעשועים רבים למתקן ממונע מאולתר ומסוכן. בתחילה מושיבים ילד במרכז הקרוסלה, ואז בעזרת גלגל אופנוע מסובבים אותה במהירות רבה. 

כך קרה גם לברום. על פי הדיווח באינדיפנדנט הבריטי, כמה בני נוער מבוגרים יותר ניגשו אליו בעת ששהה בפארק השעשועים עם חבר, ודחקו בו לעלות על הקרוסלה ולהשתתף במשחק. לאחר מכן הם האיצו אותה באמצעות אופנוע של אחד מהם. אחרי שהתברר שהילד איבד את הכרתו, הנערים הפקירו אותו ונמלטו. רק לאחר שעוברי אורח הבחינו בו והתקשרו למשטרה הוא פונה לבית חולים.

הרופאים מסרו לאמו שייתכן והוא סובל מנזק מוחי עם חשש חמור לשבץ, ראייה מטושטשת וחבלות נוספות. לאחר האשפוז הוא יצא מכלל סכנת חיים, אך מצבו עדיין מוגדר קשה. לדברי הרופאים הוא סבל מנזקים האופייניים לטייסים או אסטרונאוטים שעברו תמרונים בכוחות G גבוהים.

אמו של ברום העלתה פוסט בפייסבוק בו היא מבקשת מצעירים להפסיק את התעלולים ואת הפרסומים את הסרטונים שלהם. גם לנערים שהפקירו את בנה היה לה מסר: למשטרה יש צילומים שלכם.

האתגר הנוכחי אינו הראשון שזכה לתפוצה רחבה בזכות הרשתות החברתיות. מוקדם יותר השנה רשויות הבריאות האמריקאיות עשו הכל כולל להתחנן בפני נוער שיפסיקו לאכול אבקת כביסה כחלק מאתגר ה-Tide Pods. אתגרים נוספים, כמו ה-skywalkers (צעירים שמצלמים את עצמם נתלים מגורדי שחקים) כבר הסתיימו במקרי מוות.

בתוך כך גוגל הודיעה בשבוע שעבר כי היא משפרת את בקרת ההורים באפליקציית YouTube Kids ומוסיפה את האפשרות ליצור באופן ידני רשימה מוגבלת של סרטונים שהורים יוכלו לבחור בעצמם.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ