טייסי הנחתים מציגים: כך עושים גרפיטי אווירי. ומקורקעים

טיסת אימונים השאירה חותם בצורת פין על מפות מעקב הטיסה, וחשבון טוויטר הבחין בציור המעט קלישאתי; בחיל פתחו בחקירה של הטייסים

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

חיל הנחתים האמריקאי (המארינס) פתח לאחרונה בחקירה של שני טייסים לאחר שהתברר כי הם עסקו בגרפיטי אווירי אינפנטילי סמוך לשטח אימונים בקליפורניה.

השניים טסו ב-T-34C Turbomentor, מטוס אימונים ותיק של חברת ביצ'קראפט, במסגרת אימונים מבסיס מיראמר בסן דייגו. כאשר הם טסו מעל ימת סלטון הסמוכה לקואצ'לה ופאלם ספרינגז, הם החליטו לצייר פין במסלול הטיסה.

בימים עברו הבדיחה היתה בוודאי נותרת בטייסת, אבל כיום, כשאלפים ברחבי העולם עוקבים אחרי מסלולי טיסה באמצעות אתרים כמו Flight Radar, היא התגלתה די מהר. מי שהבחין בה היו מפעילי חשבון טוויטר בשם Aircraft Spots, שמעלה ממצאים מעניינים מפעילות של מטוסים בכל העולם.

"מישהו צריך לדבר עם הצוות של T-34C מתחנת האוויר מיראמר של הצי", כתבו בחודש שעבר בציוץ (מאוחר יותר תיקנו והבהירו כי מדובר בחיל הנחתים).

על פי התגובה של חיל הנחתים מתברר שמישהו אכן דיבר עם הטייסים, והם אף קורקעו. "הצוות של ה-T-34C, שנחקרים בשל תוואי טיסה הדומה לתמונה גסה אינם טסים כעת, עד שיתקבלו תוצאות החקירה", נמסר מחיל הנחתים לוושינגטון אקזמינר.

הגרפיטי האווירי של שני הטייסיםצילום: Aircraft Spots

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ