עודד ירון

סדרת ספרי הפנטזיה Demon Cycle של פיטר ברט, מספרת על ציוויליזציה אנושית בקריסה. שאריות האנושות מסתתרת מאחורי חומות של ערים מועטות וכפרים קטנים, ובעיקר מסתגרת בבתים מפחד השדים שמתגשמים מהאדמה מדי לילה. רק דבר אחד שומר עליה מהכחדה - ה-Wards, סמלים קסומים שמצוירים על קירות הבתים ובולמים את השדים השונים שמנסים להכחיד את שארית הפליטה. אם זה נשמע לכם מטופש, מה תגידו על אנשים שחושבים שלחש קסם (לפי חוק רומא) שהם יעתיקו וידביקו בפייסבוק יעצור את המזימות הזדוניות של צוקרברג

ובכן, מה שעובד מצוין בעולם הפנטזיה שבנה ברט, הופך לפארסה כשמנסים לצייר סמלי קסם על הפיד, אבל זה לא מפריע לאותה הודעת שרשרת ויראלית להתגשם מחדש כל כמה חודשים בגרסה טיפה שונה. 

ואכן, ביומיים האחרונים נראה שמופצת ברשת הישראלית גרסה חדשה של הלחש שמבטיח להגן עליכם מפני אימפריית פייסבוק - כפי שאפשר לראות כאן:

אל תשכחו שמחר מתחיל כלל פייסבוק החדש שבו הם יכולים להשתמש בתמונה שלכם אל תשכחו את המועד הסופי מחר!!! כל מה שאי פעם פרסמתם הופך לציבורי ממחר. אפילו הודעות שנמחקו או שהתמונות לא מורשות. זה לא עולה שום דבר עבור העתק פשוט והדבק, טוב יותר בטוח מאשר להצטער. חדשות ערוץ 13 דיברו על השינוי במדיניות הפרטיות של פייסבוק. אני לא נותנת לפייסבוק או כל ישויות המשויכות לרשות פייסבוק רשות כדי להשתמש בתמונות שלי, מידע, הודעות או פוסטים, גם בעבר וגם בעתיד. עם הצהרה זו, אני נותנת הודעה לפייסבוק זה אסור לחלוטין לחשוף, להעתיק, להפיץ, או לבצע כל פעולה אחרת נגדי בהתבסס על פרופיל זה ו / או את התוכן שלו. התוכן של פרופיל זה הוא פרטי ומידע חסוי. הפרת הפרטיות יכולה להיענש על פי חוק (ucc 1-308-1 1 וחוק רומא). הערה: פייסבוק היא כעת ישות ציבורית. כל החברים חייבים לפרסם פתק כזה. אם אתה מעדיף, תוכל להעתיק ולהדביק גרסה זו. אם לא תפרסם / י הצהרה לפחות פעם אחת היא תהיה במרומז מאפשרת את השימוש בתמונות שלך, כמו גם את המידע שהכיל עדכוני סטטוס הפרופיל. אל תשתפו. העתק והדבק. תהה למה פייסבוק היה כל כך משעמם!
זה טוב לדעת: זה מגוחך שיש הרבה חברים ורק 25 מותר לראות את הפוסט שלי.
התעלמתי מהפוסט הזה מוקדם יותר, אבל זה עובד!! יש לי אוסף חדשות חדש לגמרי. אני רואה פוסטים מאנשים שלא ראיתי כבר שנים.
הנה איך לעקוף את המערכת בפייס עכשיו יש במקום זה פוסטים באוסף החדשות שלך.
האלגוריתם החדש שלהם בוחר את אותם מספר אנשים - כ-25-מי יקרא את הפוסטים שלך. לכן,
תחזיק את האצבע שלך בכל מקום בפוסט הזה ו "העתק" יעלה. לחץ על "העתק". לאחר מכן עבור הדף שלך, התחל פוסט חדש ושם את האצבע שלך בכל מקום בשדה הריק. "הדבק" יעלה ו על הדבק.
זה יהיה לעקוף את המערכת.

בוצע!

הגרסה העברית הראשונה של ההודעה עלתה כבר ב-2014 לאתר לא רלוונטי שעוקב אחר שמועות רשת והודעות שרשרת, וגם אז זו לא היתה תופעה חדשה כל כך. ערוץ הסאטירה College Humor יצר סרטון על התופעה כבר ב-2012. זה לא משנה כמה כתבות יתפרסמו על כך או כמה פעמים חנן כהן, שהקים את לא רלוונטי, יבהיר שזה עוזר כמו כוסות רוח למת, אמנת (או חוק) רומא חוזרת להציף את הפיד מדי כמה חודשים. 

The Warded Man. הספר הראשון בסדרת Demon Cycle

כל פעם מבטיחים המפיצים שרק אם נעתיק את לחש הקסם לחשבון שלנו, נוכל למנוע מפייסבוק "לעשות שימוש כלשהו בתמונותיי, מידע, פוסטים, תגובות, הודעות וכיו"ב, בעבר או בעתיד", אבל רק אם נעשה את זה היום!

ובכן, אתם יכולים להדביק את זה איפה שאתם רוצים, אבל זה יעזור לכם לבלום את הרובוטים של פייסבוק בערך כמו שמלמול נמרץ של "מלח מים" ימנע מכם עקיצת דבורה. 

אגב, אם עדיין לא נתקלתם בהסברים הרבים, אז כדאי להזכיר ש"אמנת רומא", היא הבסיס לבית הדין הבינלאומי בהאג. זכויות יוצרים הן אמנם עניין חשוב מאוד, אבל למיטב ידיעת הח"מ הפרתן עדיין לא מוגדרת פשע מלחמה.

אז בפעם הבאה שמישהו מקשקש משהו כזה בפיד שלכם, אתם מוזמנים לשתף את הכתבה הזו, או כל כתבה אחרת שמבהירה את הנושא. לחילופין אפשר פשוט לכתוב לו "מלח מים מלח מים" בתשובה. ועם זאת, כדאי לזכור שהנזק המשמעותי ביותר שנגרם מהשיתופים האלה הוא שהם מאששים את הדעה של מייסד פייסבוק עלינו: "dumb fucks".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ