נכים, לוטרות וכדורי פלאפל: הכירו את האמוג'י החדשים

כל שנה וערימת האמוג'י החדשים שלה, כשהשנה הדגש הוא על בעלי מוגבלויות, גיוון אתני וחיות ממש-ממש חמודות

איתן לשם - צרובה
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כמו ועדת סל התרופות שמתכנסת אחת לשנה וקובעת אילו חולים ייאלצו לחכות עוד שנה בטרם המדינה תדאג להם, התפרסם ה- Unicode Emoji 12.0. אלא שבמקום לחרוץ גורלות ולקבל החלטות כבדות משקל, כאן התלבטו האם להכניס אמוג'י של עצלן או דווקא של לוטרה. שניהם, אגב, נכנסו בסופו של דבר.

מאחר וכל העולם מדבר באמוג'ים, מבט על הסמלים החדשים שנכנסו לחיינו ובעתיד הקרוב יחלו לתאר את רגשותינו, יכול לספר משהו על החיים כאן ועכשיו. הדגש הגדול ביותר הושם השנה על ייצוג בעלי מוגבלויות ועזרים לאנשים בעלי מוגבלויות. כיסא גלגלים רגיל, כיסא גלגלים חשמלי, מקל הליכה, כלבי נחייה ואפילו אדם לקוי שמיעה (בכל צבעי הקשת כמובן), הם חלק מ-59 האמוג'י החדשים.

מלבד דגש על ייצוג הולם לבעלי מוגבלויות, גם ייצוג גזעי, מיני ומגדרי לא נעלם מעיניהם של חורצי גורלות האמוג'י. למשל זוג מחזיק ידיים – בכל אפשרויות הייצוג האפשריות ובכל צבעי השיער הידועים לאדם הלבן/שחור/היספני/אסייאתי. גם לבבות בכל הצבעים זכו להיכנס לגרסה העדכנית ביותר, לצד מקדש הינדו, ריקשות ואנשים כורעים (כדי להתפלל?). האמוג'ים גם צופי פני עתיד, עם מספר פתרונות רובוטיים-רפואיים, כמו גפיים מכניות. 

בגזרת האמוג'ים שעתידים לעבור במהרה לקטגוריית "בשימוש לאחרונה" אצלכם, ניתן למצוא את הסמיילי המפהק (נהדר לשיעורי אלגברה), בנג'ו, אורנג-אוטנג, החיה עצלן (שתשמש בוודאי לדימוי של בני אדם שעצלנים מדי לחשוב על דימוי חדש), ו-ווסט עבודה – לא צהוב אמנם  אך בעל פוטנציאל התססת מאבק חברתי. אמוג'י הפלאפל (והאויסטר) יסגור את הפינה של הזמנת מקסימום חברים לצהריים, במינימום מילים.

בנוסף ל-59 האמוג'ים החדשים, נוספו 171 גרסאות שונות או חדשות של אמוג'ים קיימים, רובם נוגעים לגיוון צבע ומגדר. כעת הגרסאות יישלחו למפעילים השונים, ובתוך כמה חודשים תוכלו לראותם על צג הסמארטפון שלכם. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ