אלכסנדריה אוקסיו קורטז חושבת ש"לדמוקרטיה יש בעיית פייסבוק"

חברת הקונגרס הצעירה תקפה את החלטת פייסבוק להסיר את המודעות של אליזבת וורן שקראה לפירוק המונופולים של ענקיות הטכנולוגיה, ובהן כמובן פייסבוק

איתן לשם - צרובה
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוקסיו קורטז
יריבה פופולרית ומאיימת במיוחד לפייסבוק. אוקסיו קורטזצילום: Joshua Roberts/רויטרס

אלכסנדריה אוקסיו קורטז, חברת הקונגרס הדמוקרטית מניו יורק, היא חוד החנית של האגף השמאלי בבית הנבחרים והיא מרכזת אליה תשומת לב עצומה. לכן אין זה פלא שכל מה שיוצא מפיה, או ממקלדתה, של האישה שמקדמת את "הניו דיל הירוק" לשינוי חירום במצב האקלים, הופך לכותרת ראשית. ביום שלישי היה זה תורה של פייסבוק לעלות על המוקד, כשקורטז צייצה מסר שאמור להדאיג מאוד את ראשי החברה.

"זה שלפייסבוק יש בעיות משלה, לא אומר שלנו כחברה (בעיקר לדמוקרטיה שלנו) אין בעיית פייסבוק". קורטז התייחסה להסרת מודעה שתקפה את הרשת החברתית, וקראה לביטול המונופול שלה. המודעה המדוברת הוצפה במהלך סוף השבוע על ידי המועמדת לנשיאות הדמוקרטית, אליזבת וורן, וקראה לפירוק החברה לחברות הבת שלה – ווטסאפ, אינטגרם וכו' – ולהצבת מגבלות נוספות על ענקיות כמו גוגל ואמזון.

פייסבוק החזירה בסופו של דבר את המודעות, אך בהסרתם נתנה דוגמה לכוח הבלתי מוגבל שיש לה על התכנים בתחומה ההולך וגדל. החברה תירצה את הסרת המודעה ב"שימוש בשם המותג 'פייסבוק'", אך עושה רושם שהבעיות העתידיות שלה צפויות להיות גדולות בהרבה. לצד בעיות פרטיות ודליפות מידע שמיררו את חייה של החברה בשנתיים האחרונות, עולים עוד ועוד קולות – משתי המפלגות – שקוראים לרסן את הכוח של הרשת החברתית בפרט, ושל ה"ביג טק" בכלל. 

בתחילת ציוצה התייחסה קורטז לעצם היותה של פייסבוק מונופול – מילת גנאי משמעותית בלקסיקון האמריקאי הקפיטליסטי. "רק בגלל שמונופול נמצא ברשת, לא אומר שזה דבר טוב", היא כתבה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ