סטודנט לשעבר הרס 66 מחשבים בקולג' באמצעות USB Killer

נקמה היא מנה שעדיף להגיש קרה, אלא אם אתה מתכוון להוציא אותה לפועל באמצעות במקרה כזה עדיף לא להקליט את עצמך בסמארטפון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מי לא חלם לנקום במוסד חינוכי בו למד? לסגור חשבון עם המרצה שהתעלל, להטיח את משפט הקאמבק המושלם במורה מהתיכון, או סתם להשוויץ למנהל שחשב שלא תגיעו לשום מקום. למרות זאת, הרוב המוחלט פשוט שוכח מכל העוולות ברגע שהוא מסיים את לימודיו. וישהוונת' אקות'ווה הוא מהמיעוט שלא שוכח. הוא הודה השבוע בהרס וחבלה מכוונת של מחשבים רבים בקמפוס בו ללמד, וכעת הוא צפוי למאסר של עד 10 שנים.

אקות'ווה הוא אזרח הודי שלמד במנהל עסקים ומחשבים בקולג' סיינט רוז, באולבני ניו יורק. השבוע, כאמור, הוא הודה באחריות לנזק לציוד בשווי 58,471 דולר בגין הרס של לא פחות מ-66 מחשבים ברחבי הקמפוס. אקות'ווה הצליח במעשה החבלה שלו באמצעות USB זדוני, שהרס את המחשבים באמצעות זרם חשמלי גבוה.

ההתקן הנייד (שמכונה גם "USB Killer") זמין לרכישה ברשת ובחנויות רבות ברחבי ארצות הברית, והוא מנצל את אספקת החשמל של המחשב או כל מכשיר חשמלי אחר כדי לגרום לו לנחשול זרם שיחסל אותו. ההתקן צובר חשמל מחיבור ה-USB עד שהוא מגיע למתח של 240V, ואז הוא משתמש במתח של המחשב  כנגדו ומציף אותו שוב ושוב ושוב במהירות בזרם חשמלי.

מידת התחכום הלא גבוהה שלו היא הסכנה המיידית שלו, מאחר ולא ניתן להגן על המחשב באמת מפני מתקפת חשמל כזו.

החקירה של ה-FBI לא היתה מהמסובכות ביותר בהיסטוריה של הארגון, מאחר שהסטודנט לשעבר תיעד את עצמו בסמארטפון תוך כדי אמירות כמו "אני הולך להרוג את המסכן הזה". במסגרת הודאתו, וישהוונת' אקות'ווה הסכים לשלם את הסכום שיידרש כדי לרכוש מחשבים חדשים אך עלול לספוג קנס גבוה הרבה יותר שיכול להגיע עד ל-250 אלף דולר. 

למרות הודאתו והעונש הרב שצפוי לו במאסר, עד עתה לא ברור המניע שהוביל את אקות'ווה לבצע את החבלה במחשבים. אקות'ווה אף הופיע בסרטונים של הקולג' בפייסבוק, לכן יש יסוד סביר להניח כי לא היו משקעים עמוקים בינו לבין המוסד בו למד בין השנים 2015-2017.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ