"הארץ"
לוגו גטוויד
לוגו גטוויד
"הארץ"

במשטרה ובפרקליטות חגגו את המכה הקשה שספגה רשת טלגראס בחודש מארס השנה, עם מעצרם של 42 מהמנהלים והסוחרים ברשת, כולל המייסד עמוס דב סילבר. למרות זאת, הסחר בסמים קלים, ופחות קלים, בקבוצות שונות בטלגרם לא פוסק, ובימים האחרונים התברר שיש בהן גם מי שמשקיע בפרסום - באמצעות ספאם טלפוני.

על פי כמה דיווחים שהגיעו ל"הארץ", אנשים שונים קיבלו הודעות  SMS פרסומיות המכריזות על "גרם קנאביס ב-50 ש"ח". בניגוד להודעות ספאם רבות שמשמשות להונאות, פה נראה שדווקא מדובר בדבר האמיתי - לפחות אם מתעלמים מהתוספת השקרית: "הלגליזציה כבר כאן". עשרות סוחרים בטלגראס יכולים להעיד שזה לא המצב.

הודעת ה-SMS
הודעת ה-SMS

מי שלחץ על הלינק גילה שההודעה הובילה לעמוד של קבוצת טלגרם בשם GetWeed. בדומה לטלגראס, גם גטוויד מציעה חיבור בין סוחרי גראס ללקוחות פוטנציאליים. הבוט של הקבוצה מציע את מה שהפך לסטנדרט בקבוצות השונות - עמוד קהילה ראשי, חיבור בין מגדלים, "עמוד כיוונים", ביקורות וגם שירות ותמיכה.

ברוכים הבאים לגטוויד
ברוכים הבאים לגטוויד

על פי כתבה של מגזין קנאביס, הקבוצה הוקמה כבר בחודש מארס, זמן קצר לפני מבצע המעצרים הנרחב של מנהלי וסוחרי טלגראס. כשהכתבה התפרסמה, ב-15 באותו חודש, היא כבר הקיפה יותר מאלף חברים.

היום הקבוצה מקיפה כבר יותר מ-4,000, אך היא רחוקה מלהיות הגדולה בין הקבוצות. קבוצת המחתרת למשל כבר מקיפה יותר מ-45 אלף חברים, בעוד ש-Weed4you מתקרבת ל-30 אלף. 

בנוסף, טלגרם ממשיכה לשמש פלטפורמה לקבוצות שמבטיחות סחר בנשק, סמים קשים יותר כמו קוק חומרים נוספים. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ