יממה לאחר ההחלטה להחריף המאבק בגזענות: עמוד היוטיוב של תנועת חזון נסגר

על פי דיווח בערוץ 7, הערוץ של התנועה שתוקפת את קהילת הלהט"ב הוסר עקב פרסום "דברי שטנה"; אתמול הודיעה יוטיוב כי תסיר אלפי ערוצים שמפיצים דברי הסתה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלט של הקמפיין נגד מצעד הגאווה
עודד ירון

יוטיוב סגרה את החשבון של תנועת חזון, שעלתה לכותרות לאחרונה עקב הפרסום של סרטונים ושלטי הסתה נגד מצעד הגאווה, כך דווח בערוץ 7. על פי הדיווח, הודעה שנשלחה מיוטיוב לתנועה נכתב כי הערוץ הוסר עקב פרסום "דברי שטנה". 

ואכן, מי שינסה להיכנס לערוץ או לאחד הסרטונים של הארגון, צפוי להיתקל בהודעה לפיה החשבון נסגר סופית (Terminated). זו אינה הפעם הראשונה שבה נחסמים סרטונים של ארגון הימין שהחל לפעול בתחילת השנה, כחלק ממאמץ לקראת הבחירות. בפברואר השנה נחסם סרטון של הארגון שיצא נגד התנועה הרפורמית והקרן החדשה לישראל.

הארגון עלה בימים האחרונים לכותרות לאחר ששלטים שתלה בירושלים נגד קהילת הלהט"ב עוררו סערה, והוסרו בהוראת העירייה. סרטון בדיוני על ילד שהתלונן כי מציקים לו בכיתה כי יש לו אבא ואמא, חולל סערה ברשת.

עתירה שהגישה התנועה לבג"ץ נגד הסרת השלטים נדחתה לאחר שהשופט יצחק עמית קבעו כי אין מקום להתערבות מאחר שהתנועה לא מיצתה את האפשרויות העומדות בפניה לפני הפנייה לבית המשפט. "לעתירה מצורף מכתב שנשלח בשעה 22:10 למנהלת מחלקה בכירה לפרסום חוצות בעיריית ירושלים ובה דרישה להימנע מהסרת המודעות. העותרת אף לא המתינה שלוש שעות לפני שאצה-רצה להתדפק על דלתו של בית משפט זה באישון לילה", כתב השופט.

על כך מסרה התנועה כי ההחלטה "חשפה את השקר הגדול ששמו 'חופש הביטוי'. זהו עוד צעד חשוב בתהליך ארוך, שבו הציבור הישראלי מבין כי הוא נשלט ע"י דיקטטורים שבטוחים כי מדינת ישראל שייכת לאבא ואבא שלהם".

הודעת החברה

יוטיוב מחריפה מדיניות תחת אש

ההסרה של הערוץ מיוטיוב אירעה יממה בלבד לאחר שפלטפורמת הווידיאו שבבעלות גוגל הכריזה על שינוי מהותי במדיניות שלה כלפי תוכן הסתה ושטנה. בין היתר הודיעה החברה בפוסט שפירסמה כי המדיניות החדשה אוסרת על העלאת סרטונים "שטוענים כי קבוצה כלשהי נעלה בכדי להצדיק אפליה, הפרדה או הדרה". עוד נכתב: "זו האחריות שלנו לספק הגנה ולמנוע מהפלטפורמה שלנו לשמש להסתה, לשנאה, הטרדה, אפליה ואלימות".

יוטיוב לא ציינה שמות של סרטונים או ערוצים ספיציפיים שיוסרו עקב ההחלטה, אבל ההתקפות המתמשכות של חזון נגד הקהילה עשויה להעיד על כך שמדובר בתוצאה של אותה החלטה. 

השינוי הגיע אחרי שיוטיוב ספגה קיתונות ביקורת כאשר סירבה להסיר את סרטוני ההסתה של איש הימין הקיצוני סטיבן קראודר שהסית נגד קרלוס מאזה, עיתונאי מאתר Vox, בין היתר בשל נטייתו המינית ומוצאו. 

לגוגל ישראל נשלחה שאלה בנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ