מיילים ישנים שנחשפו עלולים לסבך את צוקרברג באופן ישיר בפגיעה בפרטיות

מיילים מ-2012 חושפים לכאורה, כי מנכ"ל החברה ועובדים נוספים ידעו על פרצות אבטחה שהתחייבו למנוע. במקביל לשרשרת ההסתבכויות האחרונות שלה, פייסבוק תיאלץ גם לשלם 5 מיליארד דולר בניסיון להניח את פרשת קיימברידג' אנליטיקה מאחור

קפטן אינטרנט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מארק צוקרברג בעדותו לפני הקונגרס
קפטן אינטרנט

עובדי פייסבוק מצאו תכתובות מייל מסבכות את מנכ"ל החברה, מארק צוקרברג, בפרשת הגדרות הפרטיות שהרשת החברתית מעורבת בה (אחת מני רבות). פייסבוק נמצאת בשלבי דיון על פשרה עם ה- FTC (הרשות הפדרלית למסחר) בנוגע להפרות פרטיות שנחשפו ב-2012. על פי הדיווח בוול סטריט ז'ורנל נמצא לפחות מייל אחד בו צוקרברג נחשף לעניין אבטחת הפרטיות הבעייתי ואף מקבל תשובה מפלילה למדי.

על פי ההסכם שנחתם (צו הסכמה) ב-2012 עם ה- FTC, פייסבוק התחייבה שכל מידע אישי של המשתמש יישאר כזה אלא אם כן המשתמש יאשר באופן פרטני את זליגת המידע החוצה. כמו כן, החברה התחייבה שההגדרות יהיו נהירות לכולם, וכל שימוש במידע אישי יובא לידיעת המשתמש. אלא שתכתובת המיילים שנחשפה השבוע, מגלה - לכאורה-  כי גם אחרי חתימת ההסכם המקל החברה עדיין סחרה במידע אישי של משתמשים ללא ידיעתם.

המייל שלכד את תשומת הלב של הרגולטרים נכתב באפריל 2012, לאחר החתימה על ההסכם, ובו צוקרברג מגיב למייל שטען כי גורם שלישי אסף מידע על עשרות מיליוני משתמשים בפייסבוק ואף הציגם באתר שלו.

צוקרברג שאל "האם דבר כזה אפשרי" והאם פייסבוק צריכה לעשות משהו בנדון. בתשובה למייל כתב אחד מעובדי החברה כי דבר כזה אכן אפשרי, ואף הוסיף כי מדובר בעניין מקובל "אך בעייתי". כך לפי הפרסום של וול סטריט ג'ורנל.

תוכן המיילים עלול לפגוע לא רק באמינות החברה בנוגע לפרטיות, או באמינותו של צוקרברג עצמו אלא גם לסבך עוד יותר את החברה שנמצאת בצלילה חופשית שהחלה בהתפוצצות פרשת "קיימברידג' אנליטיקס". על פי הדיווחים, עתידה פייסבוק לשלם סכום דמיוני של חמישה מיליארד דולר ל- FTC כדי להניח את הפרשה מאחור.

חמור יותר, התביעה של ה- FTC מכוונת, בין היתר, נגד מארק צוקרברג עצמו וחשיפה של מנכ"ל פייסבוק כאחראי אישי להפרות הפרטיות, וביתר שאת במודע, עלולה לסבך את צוקרברג במאבק משפטי מורכב מאוד.

מפייסבוק נמסר בתגובה כי "אנחנו משתפים פעולה באופן מלא עם החקירה של ה-FTC וסיפקנו עשרות אלפי מסמכים, מיילים וקבצים. אנחנו ממשיכים לעבוד איתם ומקווים להביא את העניין הזה לפתרון הולם. בשום שלב מארק, או כל עובד אחר בפייסבוק, הפרו ביודעין את התחייבויותיה של החברה על פי צו ההסכמות עם ה- FTC".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ