פייסבוק מבטיחה לכם פרטיות? בבימ"ש היא מבהירה מה היא באמת חושבת

בדיון משפטי על פרשת "קיימברידג' אנליטיקה" הודה עורך הדין המייצג את החברה שהקים מארק צוקרברג, כי "משתמשי פייסבוק לא יכולים לצפות לפרטיות". אז איך זה מתיישב עם ההבטחות?

קפטן אינטרנט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מארק צוקרברג
קפטן אינטרנט

יחסה המזלזל של פייסבוק לפרטיות הגולשים ממשיך לסבך אותה, והפעם הדברים שחושפים את היחס הזה מגיעים היישר מפי הגבורה: עורך הדין של החברה אורין סניידר, שהבהיר לבית משפט כי, למעשה, אין דבר כזה "פרטיות בפייסבוק". כך לפי דיווח של the intercept.

"פייסבוק לא יכולים לצפות לפרטיות כלל", אמר שניידר שמייצג את החברה במשפט שבמרכזו תביעת גולשים שפרטיהם דלפו בפרשת "קיימברידג' אנליטיקה". בהופעה מטעמה של פייסבוק בבית המשפט בקליפורניה, הסביר לשופט כי "ברגע שאתה משתף מרצון מידע עם 100 משתמשים ברשת החברתית, אתה  - לפי כל חוקי ההיגיון – מוותר על כל דרישה לפרטיות".

שניידר המשיך להצהיר כי פרסום בפייסבוק הוא "אנטי-פרטיות" ואף פירט מדוע זו עמדתה של החברה. "אם אני מספר למאה אנשים סוד, והם מספרים אותו למאה אלף אנשים אחרים – אני לא יכול לתבוע אותם מאחר שאני נידבתי את המידע הזה". וכך, למרות כל ההצהרות מהשנה החולפת של מארק צוקרברג – בדבר החשיבות בשמירה על פרטיות, לצד הצהרת הפרטיות של פייסבוק שהבטיחה להציב אותה בראש מעיניה – עורכת הדין של החברה מודה 

"ואם המידע הזה, שאנשים נידבו, לא משותף עם אנשים אחרים אלא עם למעלה מאלף חברות ובניגוד לרצונם"? שאל השופט את סניידר שהשיבה מצידה כי "לדעתנו הדבר לא ניתן לתביעה על ידי חוקי מדינת קליפורניה". 

שניידר של פייסבוק המשיכה והסבירה כי כל פעולה ברשת החברתית עומדת בניגוד גמור לדרישה לפרטיות. "תיוג אנשים או סטטוס בסגנון 'אני יושב על הספסל עם אלמוני', בבסיסם עומד משהו פומבי ולא פרטי". למעשה סניידר אומרת כי כל מי שרוצה לשמור על פרטיותו, צריך לעשות זאת מחוץ לפייסבוק. הדבר, כמובן, עומד בניגוד לכל הצהרות המנכ"ל, החברה והתצהירים שהיא מסרה לרשויות הפדרליות, כחלק מהחקירות על פרצות האבטחה הרבות (פרשת קיימברידג' אנליטיקה לדוגמה).

לחצו לקריאת התמליל המלא של הדיון המשפטי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ