איתן לשם - צרובה
איתן לשם

אובדן כלב יכול להיות חוויה טראומתית לשני הצדדים האבודים, כעת אפליקציה סינית המבוססת על טכנולוגיית זיהוי פנים מבקשת להכחיד את החיפושים הארוכים אחרי הכלב, בעזרת האף שלהם. אלא שבסין, כמו בסין, זה אף פעם לא נגמר כאן וגולש מהמקום החיובי והשמח, לחלק תומך המשטר ומטיל הקנסות. 

אפליקציית Megvii החלה להציע את שירותי זיהוי הכלבים שלה, זאת בעזרת סדרת צילומי מסך דרך הסמארטפון של חוטמו של הכלב. הלקוח מתבקש להיכנס לאפליקציה, לצלם את התמונות ואלה מושוות למאגר ענק של תמונות חוטמי כלבים שיעזור לזהות – במקרה הצורך – את הכלב המשוטט/ מפוחד/ גנוב.

החברה מבטיחה שהטכנולוגיה הזו תייתר את השימוש בשבב, כפי שנהוג היום כדי לעקוב אחרי כלבים, ותספק לבעלי הכלבים אפשרות טובה ומהירה יותר למעקב אחרי חיות המחמד האהובות עליהם.

למעשה אין מדובר על טכנולוגיה חדשה, כשבארצות הברית שתי אפליקציות מאפשרות זיהוי מבוסס פנים בעזרת אינטליגנציה מלאכותית. אחת מהם דיווחה על לא פחות מ-15 אלף איחודים בין כלבים לבעליהם ואחוזי דיוק בזיהוי שעומדים על 95%.

גם בטבע מערכות לזיהוי פנים המבוססות על אינטליגנציה מלאכותית כבר פעילות, ומשמשות בעיקר למעקב אחרי חיות שנמצאות בסכנת הכחדה. לעומת מערכת מעקב שעלותה עומדת על כ-4,000 דולר, המערכות המתקדמות משתמשות במספר תמונות בודד, בשילוב עם מצלמות הפזורות בשטח, כדי לקבל תמונת מצב מדויקת על בעל החיים.

החידוש שמציעה האפליקציה הסינית הוא בשיתוף הפעולה ההדוק שלה עם הממשלה. הטכנולוגיה שמשמשת את החברה לזיהוי על פי אפי הכלבים, משמשת אותה גם להבדלה בין פרצופי אדם במספר פרויקטים שהיא מבצעת עבור ממשלת סין. שיתוף הפעולה הקרוב הזה עשוי להוביל לא רק לאיחוד משפחות, אלא גם לטיפול באחת הבעיות הגואות בערי סין – בעלי כלבים סוררים. 

לא פחות מ-91.5 מיליון כלבים מסתובבים להם ברחובות ערי סין, כך על פי נייר רשמי של הממשלה. לאחרונה התלוננו תושבים רבים על כלבים משוחררים, בעלים שלא אוספים את צואת הכלבים או כלבים מסוכנים שאינם מטופלים כהלכה (מחסום פה לדוגמה). אפליקציית Megvii תאפשר זיהוי מדויק של הכלב העובר על החוק, ובעזרתו תשלח הישר לבית הבעלים את הקנס על סך 1000 יואן (כ-144 דולר).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ