באיזה תחום השקיעו יותר בשנה האחרונה: בריאות האשה או זקפה?

ההשקעה בבריאות נשים עדיין מהווה אחוזים בודדים מההשקעה הכללית במחקר הרפואי; נטע לברן סיפרה ל"שרת התרבות" איך ענף הפמטק מנסה לשנות את המצב

עידו קינן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רופאה
צילום: תומר אפלבאום

למרות שהן מהוות 51% מהאוכלוסייה, נשים עדיין מהוות מיעוט בצמתים החשובים של עולם מחקר הרפואה. תהליכי מחקר, מאגרי מידע, צוותי עבודה טכנולוגים ותהליכי גיוס כספים הם עדיין תחומים גבריים ברובם, ויש לכך השלכות.

"כשאומרים 'בשנה שעברה השקיעו 400 מיליון בבריאות נשים' - השקיעו כמעט 400 מיליון בתרופות שמשפיעות על זקפה", כך סיפרה לפודקאסט "שרת התרבות" נטע לברן, מנהלת מוצר וכותבת הבלוג Techiereads שעוסק בתחום הבריאות הדיגיטלית.

"את השלב השלישי בניסויים של הוויאגרה לנשים, בדקו על 25 אנשים, 23 מהם היו גברים", הוסיפה. 

פמטק (Femtech), תחום הטכנולוגיה המתמקד בבריאות נשים, מיישם את ההבנה שנשים זקוקות לרפואה שמותאמת להן, כזאת שלא תהווה רק נגזרת של הרפואה הכללית.

"צריך להבין שבשביל שהרפואה תהיה מותאמת אישית צריך גם נתונים של נשים, של אוכלוסיות לא לבנות, לא ישראליות-אירופאיות-אמריקאיות", אמרה.

בראיון לעידו קינן בפודקאסט "שׁרת התרבות", סיפרה לברן על ההשלכות של פיספוס ההזדמנויות להקטנת הפערים בהשקעות ובמחקר בבריאות של נשים, מציגה חברות שנכנסות לשוק ומסבירה למה חשוב להעלות את המודעות לתחום.

להאזנה לפודקאסט

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ