ח"כ יועז הנדל מציג: כך מצדיעים לאדם הנכון, על הדבר הלא נכון

הנדל הצדיע לקצין מילואים שעזב את אשתו בבית חולים שעות ספורות לאחר לידת בתו, והגולשים הזכירו לו שיש עוד דברים בחיים חוץ מצבא; הסיפור האמיתי, כך מתברר, מורכב בהרבה

קפטן אינטרנט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יועז הנדל
קפטן אינטרנט

ח"כ יועז הנדל (כחול-לבן) הצליח לגרום לתאונה תרבותית מרובת משתתפים בטוויטר כשפרסם ציוץ הצדעה לסגן במילואים מגדס"ד אלכסנדרוני, שחזר ליחידה שעות אחרי שבתו נולדה. על הדרך הוא גם פרסם תמונה שחשפה מידע אישי מזהה של הקצין ושל בתו, אבל זה נותר רק בשולי הדיון.

לדברי הנדל, הקצין "לא ויתר על נוכחותו במילואים, וכך, תוך כדי מילואים, נקרא לחדר לידה עם הולדת ביתו. למילואים חזר מיד אחרי הלידה, מתוך תחושת מסירות. "מצדיע לו, ולא פחות חשוב, לאפרת אשתו. גאווה למילואימניקים. תמונה בשבוע מ#ישראל_היפה"

אבל לא כולם בטוויטר מחזיקים באותו סולם ערכים שבצבץ מבין השורות של הנדל - שבו הצבא והמדינה לפני הכל. למעשה, רוב מכריע של המגיבים מתחו ביקורת על הנדל וגם על הקצין שעוזב את אשתו כשהיתה זקוקה לו הרבה יותר מהחבר'ה.

ואפילו דבריו של הרמטכ"ל גוייסו כדי להעביר את הנקודה.

אבל זה לא סוף הסיפור, כפי שכתב יהודה ארי גרוס, כתב טיימס אוף איזראל. הקצין, שהוא רב היחידה, חזר אמנם ליחידה מתוך תחושת שליחות, אבל רק לשעות ספורות, כדי לוודא שהמטבח עומד בדרישות הכשרות.

אז בסופו של דבר, הנדל אולי הצדיע למעשה שייצג בעבורו סולם ערכים מסוים, אבל הקצין המדובר היה כנראה באמת מסור לחייליו, אבל לא שכח את משפחתו בדרך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ