סוף לסיפור: פייסבוק הגיעה לפשרה עם מפעילי "סטטוסים מצייצים"

ארבע שנים לאחר שנחסם על ידי הרשת החברתית ושנתיים לאחר שחזר לאוויר, הגיעו הצדדים לפשרה בבית המשפט, לפיה פסק הדין הקודם יימחק בעוד פייסבוק לא תוכל לערער על ההחלטה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סטטוסים מצייצים. צילום מסך

חברת פייסבוק הגיעה לפשרה עם מפעילי העמוד "סטטוסים מצייצים", במה שנראה כסיום המאבק המשפטי הממושך סביב חסימת הדף הפופלרי לפני 4 שנים, כך דיווח אתר "המזבלה".

הפשרה בין פייסבוק לאבי לן ועדי בנטוב לן, שאושרה בבית המשפט העליון בנובמבר 2019, מתפרסמת רק כעת בעקבות מעורבותה בתיק של 'התנועה לחופש המידע', המבקשת להכיר בפייסבוק כגוף דו-מהותי. פייסבוק העולמית ופייסבוק אירלנד שיוצגו על ידי משרד "הרצוג פוקס נאמן" חתמו כבר ב-10 באוקטובר על ההסכם עם בני הזוג לן, שיוצגו על ידי משרד עורכי הדין של גיא אופיר.

כאמור, פייסבוק הסירה את העמוד, שהיה הפופולרי בישראל בשעתו, לפני 4 שנים. הוא הוחזר לרשת החברתית שנתיים לאחר מכן בהוראת בית המשפט המחוזי. על פי הפשרה, פסק הדין של המחוזי שכפה על פייסבוק להשיב את העמוד לאוויר יימחק, בעוד שפייסבוק תוותר על הערעור נגדו. העמוד עצמו ימשיך לפעול.

באתר "המזבלה" ציינו עוד כי על פניו מדובר בניצחון מרשים לבני הזוג לן, מפני שנראה שהעמוד, וגם אתר האינטרנט שלהם זכו לעלייה של כמעט חמש מאות אחוזים באינטראקציות. עוד נראה מנתוני גוגל אנליטיקס של אתר "סטטוסים מצייצים" (המוצגים לעין כל דורש באתר סימילאר ווב), כי חל זינוק משמעותי במספר הגולשים לאתר בחודשים האחרונים, והוא הגיע לשיא של 1.77 מיליון גולשים בחודש.

בפייסבוק סירבו להגיב לפניית "הארץ" על הדיווח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ