פייסבוק הסירה 7 פרופילים מזויפים נוספים שניסו לדכא הצבעה במגזר הערבי

לא ברור עדיין מי עומד מאחוריהם, אך ברור כי מדובר במגמה כלל עולמית לדיכוי הצבעת קהלים, הסביר מורשד ביבאר שהוביל את המחקר של ה"בלוק הדמוקרטי"; המטרה לדבריו היא "לשבש את ההליך הדמוקרטי ולפגוע בלגיטימציה של אוכלוסיות שלמות״

עודד ירון
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
קלפי
קלפיצילום: תומר אפלבאום
עודד ירון

פייסבוק אישרה הבוקר כי הסירה שבעה פרופילים מזויפים  נוספים שפעלו כדי לדכא הצבעה במגזר הערבי. הפרופילים שנחשפו בעקבות תחקיר של ״הבלוק הדמוקרטי״ מצטרפים ליותר מ-100 פרופילים שהוסרו בעקבות התחקירים של הארגון.

״הנסיונות המתקיימים במרחבי הרשת במטרה לדכא את השתתפותם של אזרחי ישראל הערבים הם רבים, מתוזמנים ומכווני מטרה", מסר מורשד ביבאר, שהוביל את תחקיר ״הבלוק הדמוקרטי״.

"לא ברור עדיין מי עומד מאחוריהם, אך ברור כי מדובר במגמה המצטרפת למגמה כלל עולמית במסגרתה נעשים נסיונות עלומים לדכא הצבעת קהלים ובכך לשבש את ההליך הדמוקרטי ולפגוע בלגיטימציה של אוכלוסיות שלמות״.

צילום: רמי שלוש

ביבאר הסביר כי הם שיטת הפעולה של הפרופילים המזויפים, אופי התגובות, שיטת ההפעלה של הפרופילים, בחירת השם והתמונה, כמו גם פרטים נוספים מצביעים על כך כי בסבירות גבוהה מדובר באופרציה מאורגנת, מחושבת ושיטתית.

מהציטוטים שהובאו מהפרופילים המזויפים ניתן לראות בין היתר כי הם תוקפים את הרשימה המשותפת ואת נציגיה, אבל נראה מהניסוח שהמטרה היא אכן להפיץ מסרים שמעוררים יאוש. "משותפת וכולם הולכים אחרי האינטרסים שלהם, כולכם שקרנים", כתב אחד הפרופילים.

"כל עוד נכנסת למשותפת את אמורה להפוך ללסבית ותתמכי בלהט"בים כמו הלסבית עאידה תומא", כתב פרופיל נוסף.

תגובות