קמפיין מימון המונים בעקבות הרמיזות המיניות: "תובעים את יאיר נתניהו"

דנה כשדי החליטה לתבוע את בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין הפצת תמונתה עם בני גנץ, תוך כדי רמיזה כי השניים מקיימים יחסים רומנטיים - מסר שהודהד ונופח בידי גולשים רבים

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה קסידי
התמונה שחוללה את הסערה

הרמיזות העבות של יאיר נתניהו שמהן השתמע כי מנהיג כחול לבן, בני גנץ, מנהל יחסים רומנטיים עם בת 19 בשם דנה כשדי בדרך לבית המשפט.

באחד מרגעי השפל של מערכת הבחירות הנוכחית שאל נתניהו הצעיר את עוקביו בטוויטר "מישהו יודע מי זאת?", וצירף את תמונת הפרופיל של כשדי. זאת בעיצומו של גל של שמועות נוספות, שהופצו בניסיון לייחס ליו"ר כחול לבן יחסים רומנטיים עם נשים שונות, כולל מידע על סרטונים אינטימיים.

התמונה הפכה לוויראלית, כשדי הפכה למטרה להתקפות בלתי פוסקות וכעת מתגבשת התביעה. את מרבית האש הווירטואלית נגד נתניהו הבן ריכז אביה של הצעירה שמתנדבת בטיפול בבעלי חיים, קובי כשדי, באמצעות פוסט בפייסבוק בו פנה אישית לראש הממשלה "כאבא לאבא". כעת הוא גם מרכז את מאמצי התביעה של בתו כנגד בנו של ראש הממשלה, ואף פתח פרויקט מימון המונים לשם כך. 

"תובעים את יאיר נתניהו" היא כותרת הפרויקט שמבקש לגייס לא פחות מ-250 אלף שקלים. הסכום הגבוה מבוקש על ידי משפחת כשדי כדי לממן את התביעה נגד נתניהו, אך גם נגד אלה שהדהדו את המסר ברחבי הרשת. 

"לאחר שרמס את כבודה של דנה בפרסומים מכפישים כאילו הייתה המאהבת של בני גנץ", מבהירים דברי ההסבר לפרויקט, "נאלץ אותו לשלם בבית משפט על מעלליו. אבל לא רק אותו". קובי כשדי ממשיך לפרט את הסיבות לתביעה, "יאיר הוא ה'מוח', אבל הוא לא לבד. מיד לאחר פרסומיו, עטו חבריו צמאי הדם על דנה, כשידם קלה על המקלדת, וכשהם מתחרים זה בזה מי ינעץ עמוק יותר את חרב לשונו המשתלחת בלבה. מפאת כבודכם לא נחזור על הדברים שנכתבו, אבל הם מזוויעים. מזוויעים. את השפיות שלנו איבדנו מזמן, אבל עכשיו גם איבדנו את צלם האדם".

כשדי עצמה פרסמה את פרויקט מימון ההמונים דרך חשבון הטוויטר שלה, שם רבים מהמגיבים המשיכו לתקוף וטענו כי היא מבקשת להרוויח כסף מהאירוע. "דופקת קופה, יפה לך" הגיבה אחת המבקרות ואחר הוסיף כי " נשמע שאת יותר בעד להלהיב את הקהל נגד יאיר מאשר להוציא את האמת שלך לאור".

מנגד, רבים חיזקו את כשדי וגינו את נתניהו. 

בנוסף לנתניהו עצמו, משפחת כשדי החליטה לתבוע גם את כל מהדהדיי המסר, דהיינו – משתפים בפייסבוק או מצייצים מחדש בטוויטר. לשם כך הם מבקשים את הסיוע הסכום הגבוה, ומסבירים כי עבור כל תביעה של 100,000 שקלים אגרת בית המשפט תהיה 2,500 שקלים, "ועוד לא דיברנו על הוצאות איתור ועל עלויות עורכי הדין שייצגו".

בכתב ההסבר לפרויקט, הם מבטיחים כי מחצית מהסכום שיושג בבתי המשפט ייתרם ל"עמותות העוסקות בקידום מטרות ציבוריות". 

תביעה נגד משתפי תוכן ברשתות החברתיות התאפשרה בעקבות פסיקה תקדימית של בית המשפט העליון, שקבע כי הגשת תביעה בגין הוצאת דיבה ולשון הרע חלה גם על שיתוף בפייסבוק או בטוויטר (בניגוד ללחיצה על לייק).

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ