זום הוסיפה אמצעי הגנה בגלל גל מקרי ה-Zoom Bombing

בעקבות ריבוי מקרי הטרולינג, החברה מקשה על משתמשים להצטרף לשיחות, בתקווה להקשות על טרולים להתגנב לפגישות בלי הזמנה, ולהרוס אותן

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיחת ועידה בזום. אילוסטרציה
שיחת ועידה בזום. אילוסטרציהצילום: AFP

מגיפת הקורונה הובילה להתפוצצות בפופולריות של תוכנת פגישות הווידאו Zoom, והפופולריות הזו הובילה בתורה להתפשטות ויראלית של תופעה ישנה עם שם חדש - ה- Zoom Bombing. החברה הודיעה באימייל ששלחה היום (ראשון) כי היא מעדכנת את התוכנה עם שני שינויים קטנים אך מהותיים, שאמורים לסייע להתמודדות עם הטרולים הרבים שהתפרצו לפגישות.

מדובר בשני כלים שהיו זמינים כבר בעבר, אבל מעתה הם יהפכו לברירת מחדל, בתקווה להקשות על האורחים הלא קרואים.

לדבריה, מהיום כל אדם שירצה להצטרף לפגישה שלא דרך לחיצה על קישור ישיר לפגישה שנשלח אליו, יצטרך לעשות זאת באמצעות הזנת סיסמה שהונפקה לפגישה. את הסיסמה ניתן לראות בהזמנה שנשלחת לנמענים, ב-URL של הפגישה עצמה ובשורת "מזהה הפגישה", מעין תעודת זהות של הגדרות הפגישה.

בנוסף אפשרות "חדר המתנה" תהפוך לברירת מחדל, שמשמעותה היא שכל מצטרף חדש לפגישה ייכנס לחדר המתנה וירטואלי שרק לאחר אישור המארח יוכל לעבור ולהשתתף בפגישה עצמה. שני הצעדים הללו, כך מקווים ומבהירים בזום, הם היחידים שיכולים למנוע מגורמים זדוניים או בלתי רצויים להשתתף בפגישות שלכם.

המהלכים הללו מגיעים אחרי שבוע רווי באירועים לא סימפטיים, שהפריע לרבים ברחבי העולם, החל מתפילה בבית כנסת בלונדון ועד לפגישה של אלכוהוליסטים אנונימיים בארה"ב.

המצב כה חמור, שזום עצמה הודיעה כי האקרים יצרו רשימת מזהי גישה אקראית (תעודות הזהות שמונפקות לכל פגישה), שמאפשרת לכל אדם להיכנס לאינסוף פגישות – מבלי לדעת את תוכנה ומי משתתף בפגישה עצמה.

מנכ"ל זום, אריק יואן, התנצל על פרצות האבטחה והודיע כי לעת עתה נעצרות כל עבודות הפיתוח עד שכל פרצות האבטחה בשירות יטופלו. יואן קשר בין הצמיחה המהירה במיוחד של השירות, והפיכתו מאתר לעסקים לאתר המוני לאזרחים פרטיים.

התפוצה הגדולה בשילוב עם אי הקפדה על הוראות בטיחות רשת הובילו לריבוי הפריצות. זום דיווחה על 200 מיליון משתמשים רשומים נכון לסוף מרץ, עלייה חדה מ-10 מיליון משתמשים בלבד בסוף דצמבר 2019.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ