חדשות טובות: מהיום יש מי שיסביר במקומכם להורים למה הזום מתנתק

שירות חדש מזמין מאותגרים טכנולוגית לפנות ולקבל מענה אנושי, שידריך אותם בסבך הטכנולוגי החדש שהשתלט על חייהם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נכד וסבתא בריחוק חברתי בקליפורניה
נכד וסבתא בריחוק חברתי בקליפורניהצילום: AFP

הקורונה משברים רבים לה. לצד זה הבריאותי והכלכלי, ישנו משבר אחד (לא פחות חמור) שרבים מאיתנו מתמודדים עמו בימים אלה – פתירת בעיות אינטרנטיות לקשישים. ביום אחד נאלצה מדינת ישראל, על כל קשישייה, לעבור ולהתנהל ברשת. עבור הצעירים יותר או אלה המורגלים בממשק עם טכנולוגיה, מדובר על מעבר חלק (יחסית) ואולי אף מבורך. עבור המבוגרים שבינינו, מדובר בסיוט נוראי שבו הם מרגישים מחוץ לאלמנט שלהם ובעיקר אבודים. זהו מצב גם לא נעים לילדים שלהם, שצריכים לענות לטלפון בכל שעה ולשמוע טרוניות אודות "האתר שלא עובד", או "המייל שזרק אותי החוצה". אם כן, יש חדשות טובות – יש מי שיעזור להם עבורכם.

לנוכח משבר הקורונה, עמותת "תפוח" הפועלת ליצירת שוויון טכנולוגי בישראל, השיקה שירות שיעניק סיוע טכנולוגי לאנשים המתקשים דיגיטלית בתפעול אתרים. באמצעות השירות החדש יוכלו המתקשים לקבל עזרה בהגשה מקוונת של טפסים, הזמנה אינטרנטית של משלוחי מזון חיוניים, תפעול אפליקציית ה- Zoom, הלוא היא אפליקציית השעה לפני ליל הסדר המתקרב, ועוד. הפעילות הפכה לזמינה באופן מיידי, כדי להקל עד כמה שניתן על המתקשים טכנולוגית בימים הלחוצים והמלחיצים של לפני החג. המיזם נעשה בשיתוף המשרד לשוויון חברתי.

השירות נקרא "מתחברים"  והוא פועל באופן הבא – כל המעוניין בשירות, צריך לחייג לאחד המספרים הללו:  055-2750238 (לדוברי עברית) או 055-2750239 (לדוברי ערבית), ומשאירים הודעה במענה האוטומטי. ניתן גם לשלוח הודעה בווטסאפ וב- SMS והמתנדבים של "מתחברים" יחזרו אליכם תוך זמן קצר.

הצרכים השונים בהם יסייעו ב"מתחברים": 
1. תפעול שיחות וידאו ב-  whatapp לרבות סנכרון בין המחשב והטלפון לשימוש ב- whatsapp web  המקלה על כתיבת הודעות באמצעות המקלדת.
2. תפעול אפליקציית Zoom – נחוץ בעיקר לקראת סדר הפסח המתקרב ורצונם של רבים להתחבר למשפחתם ולקיימו דיגיטלית.
3. סיוע בביצוע הזמנות און ליין מרשתות השיווק והפארם.
4. סיוע בחיבור ללמידה המקוונת מרחוק של משרד החינוך
5. סיוע במילוי טפסים לביטוח לאומי, רישום לקבלת חל"ת ועוד.
6. רישום וכניסה לאתרים שונים 
7. יצירת חשבון אימייל.

הרצון לסייע למאותגרים טכנולוגית בינינו לערוך את סדר הפסח המקוון או לסיים את הליך הגשת המסמכים הוליד השקה מוקדמת של השירות. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ