הכירו את בלנדר, צ'טבוט הפייסבוק שרוצה להיות החבר הכי טוב שלכם

פייסבוק הציגה גרסה חדשה לצ'טבוט, שלטענתה מכניס את זה של גוגל לכיס הקטן. למרות זאת, החברה מבקשת את עזרת המתכנתים בקוד פתוח שיאפשר שיפור של הבוט שלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צ'טבוט
המרדף אחרי הבוט המושלם נמשךצילום: kung_tom / Shutterstock

"מחברים בין אנשים" הייתה הסיסמה של פייסבוק בראשית דרכה, אך נראה כי הרשת החברתית נטשה את הכוונה המקורית שלה כשהציגה לעולם את הצ'טבוט המשולב המתקדם בעולם, לטענתה.Blender הוא שמו של הצ'טבוט, ושמו הוא עדות לשילוב המרכיבים שלדבריה מאפשרים לבוט להציג התנהגות דמויית אנושיות, שימוש בידע והפגנת אמפתיה. מסד הנתונים בו השתמשו המהנדסים כדי להזין את הבוט שלהם באינטראקציות אנושית הוא לא פחות מ-1.5 מיליארד שיחות ברשת החברתית "רדיט". כעת פייסבוק מזמינה את המהנדסים ביניכם לעזור בשיפור הבוט באמצעות קוד פתוח.

פייסבוק מתגאה שהבוט שלה מכיל 9.4 מיליון פרמטרים עצביים (פי 3.6 מהבוט המתקדם עד כה), ושבתחרות שנוהלה בין Blender לבוט של גוגל – Meena. החוקרים שאלו את הנבדקים שתי שאלות "עם מי היית מעדיף לדבר שיחה ארוכה"? ו-"איזה דובר נשמע אנושי יותר"? 67% מהנשאלים השיבו כי הבוט של פייסבוק נשמע אנושי יותר, ו-75% מהם העדיפו לנהל איתו שיחה ארוכה. 

למרות הדיברוים הגדולים, גם שם יודעים כי הבוט שלהם עוד רחוק משלמות. "אנו עדיין רחוקים מלהשיג אינטליגנציה ברמה האנושית במערכות דיאלוג", הסבירו בחברה. "למרות שזה נדיר, המודלים הטובים ביותר שלנו עדיין טועים, סותרים או חוזרים על עצמם, ויכולים גם 'להזות' את הידע. הערכות על טיב  האנושיות נערכות בדרך כלל גם בשיחות קצרות יחסית, וסביר להניח שנמצא ששיחות ארוכות מספיק יביאו את הבעיות הללו ליותר ברורות", הוסיפו.

כעת מבקשים בפייסבוק את עזרת ציבור המפתחים, כדי לעזור ולהפוך את הבלנדרצ'ט שלה ליותר אנושי. בכך מקווים להזניק את טכנולוגיית ה-AI מעל לגבול בו היא תקועה כבר שנים – אנושיות הבוט. מאחר וכבר כעת, כשהצ'בוטים לא אנושיים בכלל, פייסבוק טוענת ש-49% מהגולשים מעדיפים שיחה איתם ולא עם מענה אנושי, הופכת את התחרות ליצירת הצ'טבוט המושלם לבעלת פוטנציאל כלכלי לא מבוטל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ