הגולשים נגד התינוק האולימפי של במבה

הודעות בפייסבוק ומכתבי מחאה לוועד האולימפי ולשרת התרבות והספורט הצטרפו לגל של תמונות פוטושופ שמשלבות את התינוק של במבה בהיסטוריה של המדינה

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

הודעת הוועד האולימפי אתמול על הפיכת התינוק של במבה לסמל המשלחת האולימפית התקבלה במטחי ביקורת, וגם הגולשים לא טומנים את ידם בצלחת.

יו"ר הוועד האולימפי אפרים זינגר אמר כי הם חיפשו "דמות שתלווה את המשלחת למשחקים האולימפיים. במשך עשרות שנים מהווה דמות התינוק של במבה דמות אהודה שהפכה לחלק מהחיים של כל הורה וילד בישראל ולחלק מהחוויה הישראלית".

אבל מעטים השתכנעו מדבריו. גופים רבים ובהם תנועת אומ"ץ ויוזמי מחאת הקוטג' יצאו נגד היוזמה. "אזרחי ישראל מבוישים מהחלטתך על מכירת סמל וקמע נבחרת ישראל באולימפיאדה בנזיד עדשים למטרות שיווקיות של מוצר. חמור מכך, כאשר מדובר במוצר יקר של מונופול מפקיע מחירים כחברת אסם", נכתב במכתב ששלחו אנשי מחאת הקוטג' לזינגר ולשרת התרבות והספורט לימור לבנת.

"הוועד האולימפי בישראל - גוף המנוהל ברובו מכספי ציבור - בחר בתינוק כי 'הוא מהווה דמות שהפכה לחלק מהחיים של כל הורה וילד בישראל'. ממש גיבור לאומי. בזכותם נראה בקרוב סמל מסחרי (ואני מוכרחה לציין, לא כזה שהיו לו חיים קלים השנה) בדמות סמל המדינה", כתבה סתיו שפיר, ממבילות המחאה החברתית. "מגן-דוד פאסה, במבה אין. וברוח ראש הממשלה היקר שלנו, אני רוצה לחוד לכם חידה: אם יש לך מדינה שמתנהגת כמו תאגיד, ונראית כמו תאגיד, האם יתכן שמדובר ב...?".

הגולשים מגיבים לתינוק הבמבה האולימפי

כמו באירועים קודמים, גם הפעם מיהרו רבים להיעזר בפוטושופ כדי להביע את מחאתם על הצעד. דמותו של התינוק לאירועים שונים ומשונים, החל מסופר תינוק המעופף בעוד ברקע אפשר לראות את מה שנראה כתקיפה בעזה וכלה בתמונה האיקונית בתליית דגל הדיו באום רשרש (אילת) במלחמת העצמאות. סמל מגן הדוד הזכור בדגל התחלף גם הוא בתמונה לסמלה של אסם. במסגרת הצעות לשיפור סמלי המדינה צמד הדמויות המייצגות את הביסלי שורבבו לסמל המדינה, והתינוק גוייס ליד ושם כמחליפו של הילד היהודי שמרים את ידיו בגטו בתמונה המפורסמת מימי השואה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ