השבוע ברשת |

הגולשים שניצחו את שיטת הבמבה

תמונה ועוד תמונה, ביקורת ועוד ביקורת - גם הפעולות הטריוויאליות ביותר לכאורה הופכות אתכם לכוח שצריך להתחשב בו

ספי קרופסקי
ספי קרופסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספי קרופסקי
ספי קרופסקי

כמו כל מסע, גם זה החל בצעד אחד קטן. גולש כלשהו, זקן או צעיר, אשה או גבר, מאשדוד או מחיפה, החליט במחשבה מהירה, חסרת תכלית, להעלות תמונה משעשעת של התינוק ההוא מהבמבה, בגלל שבוועד האולימפי החליטו לשלוח אותו כקמע למשחקים בלונדון. הגולש הזה, ובכן, הוא בטח גלגל באותו רגע מחשבות עם ארומה אידיאולוגית על סמלים מסחריים, ומחאה חברתית, ועד כמה שזה לא נראה טוב. אבל סביר להניח שהוא בעיקר היה בעניין של להצחיק את החברים בפיד. פרץ של שנינות = כמה לייקים = תגובות אוהדות. להרוג סטטוס ולנוח. לפזר בדרך גם קצת אבקת אג'נדה.

אבל לאחר שעשה את המעשה, וצבר את הלייקים, ובא על שכרו, גילה גולש פלמוני שעוד גולש החליט לעשות מעשה דומה. לקחת את התמונה ההיא מהכותל, להדביק את הפנים של התינוק מהבמבה, לכתוב שורה שנונה - והופה - נוצר מם, ובבלוגים של האינטרנט כותבים עליו, ונותנים כותרת דוגמת "סערה בפייסבוק", או "תופעת רשת", או "הגולשים מגיבים בזעם", או מה שזה לא יהיה. ואז זה גם מגיע למהדורות. ולאתרים הרציניים. חגיגה.

ועם כל הציניות, והרצון לצחוק על איך כל עכבר הופך כאן במחוזותינו לפיל, ועם הציפייה להתעורר למציאות מפוכחת שגורסת שהגולש הקטן לא באמת יכול להשפיע על בעל הממון הגדול - זה אשכרה קורה. כלומר, הוא ממש משפיע בצורה כזו או אחרת, הגולש ההוא מאשקלון או מגבעתיים, מכרכור או מראש העין. הוועד האולימפי מתקפל, החברה המסחרית גונזת את המיזם, והתינוק מהבמבה כבר לא יישלח ללונדון, או לפאריס או ללפלנד. הוא יישאר על החפיסות של החטיף, מקסימום יופיע בהפסקת הפרסומות של "האח הגדול". פריים טיים, יו נואו.

הגולשים מגיבים לתינוק הבמבה האולימפי

מם אינטרנשיונל

ובעוד שהתינוק של במבה זכה להצלחה מקומית, יחסית, כזו ששייכת רק לקהל הישראלי, ידענו השבוע גם למכור את הממים שלנו לחו"ל. לשם כך גייסנו את הדמות הכי בינלאומית שלנו, הנשיא שמעון פרס, ובעיקר את התמונה שבה הוא כותב על לוח במהלך פגישתו עם מארק צוקרברג בארה"ב. להלן: שתי דמויות לא אלמוניות, כאלו שמכירים גם באירופה וגם בספרד.

האנשים הטובים ב-Feeder הבינו את הפוטנציאל, הרימו את הכפפה, ומיהרו להעלות אפליקצייה לפייסבוק בשם Shim on my wall"", שבה ניתן להכניס טקסט אלטרנטיבי למה שפרס באמת כתב שם, במהלך ביקורו במטה פייסבוק. התוצאה: מם עם ניחוח עולמי, שגם אתרים דוגמת All facebook התייחסו אליו. ואגב, למי שרוצה להרים את הכפפה, התפרסמה רק אתמול תמונה לא פחות טובה של הנשיא היקר. מצ"ב הרמה להנחתה:

גולשים ויורים

השבוע גילינו שלפעמים גם רודנים רצחניים מחפשים קצת חום ואהבה באינטרנט. הגרדיאן הבריטי פרסם כ-3,000 הודעות דואר אלקטרוני של הזוג אסד, המספקות הצצה להעדפות שלהם בכלל וברשת בפרט, וכל זאת בזמן שהעימותים האלימים בין המשטר לבין המורדים נמשכים. אז מה היה לנו שם? ובכן, בעיקר המון רכילות עסיסית, על העדפות מוסיקליות וספרותיות מפוקפקות ועל דרכים יצירתיות להוריד אפליקציות למרות הסנקציות.

השיר שבשאר שלח בהודעת דוא"ל לאסמה

אך בכל זאת, כשזה נוגע לרודן אכזר שמשתדל להסתיר מידע טריוויאלי על, נגיד, מחאה עממית, זה לא עניין של מה בכך. גם אם מדובר בשירי קאנטרי גרועים ביוטיוב, או לינקים לקטעים משעשים (טרנד שכבר לא קיים בערך 10 שנים). עוד גילינו שהוא מודע לדברים שנכתבים עליו כאן, ואף קורא מדי פעם את עיתון "הארץ".

והגיג לסיום

קוני (2012) Who?

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ