התשובה האיראנית: חברינו הישראלים, אנו לא שונאים אתכם, ולא רוצים מלחמה

גולשים איראנים החלו להגיב ליוזמה של רוני אדרי ומיכל טמיר. "איראנים אוהבים שלום ושונאים שנאה! ואנחנו לא צריכים נשק גרעיני כדי להראות את זה", כתב אחד הגולשים מאיראן

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

במוצאי שבת רוני אדרי עוד ניסה לשכנע גולשים איראנים להשיב לעשרות הישראלים שהצטרפו ליוזמה שלו ושל אשתו מיכל טמיר והצהירו באמצעות תמונות בפייסבוק כי הם אוהבים את האיראנים. היום, המאמצים נשאו פרי. בעמוד הפייסבוק של אדרי וטמיר החלו להופיע יותר ויותר פוסטרים מאיראן.

"חברי הישראלים, אני לא שונא אתכם, אני לא רוצה מלחמה. אהבה, שלום", נכתב בפוסטרים הרבים שהעלו גולשים איראנים לקהילה חדשה בשם Love and Peace בפייסבוק, רובם בפנים גלויות למחצה, ככל הנראה מחשש שהשלטונות יגלו עניין ביוזמה. אדרי סיפר במוצאי שבת כי הגולשים האיראנים הסבירו לו כי הם עלולים להיעצר במקרה שיזוהו בתמונות הללו.

"חברים ישראלים יקרים והעולם, איראנים אוהבים שלום ושונאים שנאה! ואנחנו לא צריכים נשק גרעיני כדי להראות את זה" נכתב בהודעה שצורפה לאחד הפוסטרים.

"אני מאיראן, ואני אוהב את הרעיון שלכם ואת המאבק נגד המלחמה ולמען השלום. אני באמת שמח להכיר אתכם ואנשים כמוכם, ואני מקווה למצוא עוד אנשים כמוכם. פה באיראן המצב מסובך, ואנשים רבים שונאים את הממשלות ואת הבולשיט שלהן" כתב בתמונה אחרת איראני אלמוני.

איראנים משיבים למסרי השלום הישראליים

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

כמו כל תופעת רשת, גם ההומור והציניות לא איחרו לבוא - לפחות מצד הגולשים הישראלים. ראש הממשלה בנימין נתניהו צורף לפרויקט עם הכיתוב "איראנים אני אוהב אתכם. אני באמת באמת אוהב אתכם. את העם שלי אני שונא". בתמונה אחרת מבטיחים לנערות שוודיות, שישראל אף פעם לא תפציץ את ארצם. עוד פוסטר מציג חתול פרסי שמצהיר על אהבתו לחתולים הישראלים.

במקביל ליוזמה של אדרי וטמיר נפתחה ביום חמישי קבוצת פייסבוק חדשה בשם העם נגד מלחמה עם איראן. "הכותרות הראשיות בעיתונים מספרות את הסיפור: רה"מ מנסה להכשיר את דעת הקהל לתקיפה ישראלית באיראן, שצפויה להגיע בקרוב מאוד", נכתב בדף הקבוצה.

"רוב הציבור בישראל מתנגד להרפתקה כזאת, שהשלכותיה עשויות להיות קטסטרופליות. מומחים רבים מזהירים לגבי התוצאות האפשריות של תקיפה באיראן והכרזת מלחמה שכזאת. איראן צפויה להגיב, והמשמעות היא נפגעים רבים בישראל", מוסיפים מקימי הקבוצה שמציינים את התנגדותו הנחרצת של ראש המוסד לשעבר מאיר דגן ליוזמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ