בית משפט אמריקאי קבע: צפייה בחומר פדופילי ברשת לא נחשבת לאחזקה

שופטת בית המשפט לערעורים קבעה כי מי שרק צפה ולא הוריד תמונות או סרטונים באופן פעיל למחשבו - לא יכול להיות מורשע באחזקה

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטרס

בית משפט בניו יורק קבע כי צפייה בפורנוגרפיה פדופילית באינטרנט אינה שקולה לאחזקת חומר פדופילי. ההחלטה של בית המשפט לערעורים הביאה לביטול שניים מתוך 143 סעיפי אישום נגד ג'יימס קנט, לשעבר מרצה במכללת מריסט, שהורשע ב-2009.

כאשר גולש צופה בדף אינטרנט, עותק של הדף נשמר בזיכרון המטמון במחשבו (Cache), וכך קל יותר לטעון את הדף בביקורים הבאים. בית המשפט קבע כי בעוד שקנט שמר חלק מהדפים באופן אקטיווי הוא רק צפה באחרים ולא היה מודע לכך שהם נשמרים ב-Cache.

כדי "להחזיק" בתמונות שנמצאות ב-Cache, "התנהגות הנאשם צריכה לחרוג מצפייה ולכלול פעולות יותר אקטיוויות כמו הדפסה, הורדה או שמירה", כתבה השופטת קרמן קיפאריק. לדבריה, התביעה צריכה להוכיח "לכל הפחות, שהנאשם היה מודע לקיומם של פריטים אלה ב-Cache".

קנט נעצר ב-2007 לאחר שהביא את מחשבו לתיקון במחלקת המחשבים של המכללה. עובד המחלקה גילה סרטונים ותמונות רבות של ילדים, חלקם בעירום. בדיקת המשטרה המקומית גילתה 30 אלף תמונות נוספות בזיכרון. קנט טען להגנתו כי השתמש בתמונות לצורך מחקר של נושא הפורנוגרפיה הפדופילית. עוד טען כי מעולם לא החזיק בחלק ניכר מהתמונות שכן שלא נשמרו במחשבו. הוא נידון לשלוש שנות מאסר.

עורך דינו של קנט, נתן הורוביץ, אמר אתמול כי הנושא מהווה דוגמה מובהקת לכך שחוקים שנחקקו לפני העידן הדיגיטלי לא ישימים בימי המחשבים והאינטרנט. תיקו של קנט נשלח בחזרה לבית משפט מחוזי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ