צילמתם, שילמתם |

שוב צילמת את עצמך? משטרת הסלפי בעקבותיך

אתר חדש מנסה להפוך את התמונות העצמיות שכבשו את הרשת למקור לתרומות

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

סלפי היתה מילת השנה של 2013 וזה סימן מובהק לכך שהיא מיצתה את עצמה והגיע הזמן לעבור הלאה לטרנד או למילת הזמזום הבאה שתכבוש לה כותרות ברחבי העולם. בעוד שיש מי שפתח אולימפיאדת סלפי שלוקחת את התופעה לקיצוניות, שני סטודנטים מאוניברסיטת בריגהם יאנג בארה"ב החליטו להחיש את מותו של הצילום העצמי בשיטה פולנית.

הם החליטו שהגיע הזמן להקים משטרת סלפי שתדאג שהצלמים ישלמו על הנרקיסיזם שלהם. הרעיון הוא שכל מי שמצלם סלפי יתרום כסף לארגון Vittana, שמסייע לילדים עניים להגיע ללימודים במכללה. אם הוא לא רוצה לתרום, אין בעיה, כאן נכנסת פולניה לפעולה - הם מבקשים מהגולשים לסייע להם להציק לסלפאים ולהסביר להם בעדינות שהגיע הזמן שישלמו על מה שעשו.

ג'ימי פלון: בראש רשימת המבוקשים

"בשם האנושות, מוטל עליך קנס בגובה דולר לכל סלפי בעוון אובססיה עצמית", נכתב באתר. "כל הכסף יוקדש למימון חינוך לילדים שלא יכולים להרשות לעצמם ללכת למכללה, שלא לדבר על מכשיר בשווי 600 דולר לסיפוק עצמי. תרום לנו והצטרף אלינו. פקח על חבריך. יש עבודה רבה. ביחד אנחנו יכולים להפוך יהירות לצדקה". האתר מציע גם כמה נוסחים מוכנים מראש בסגנונות שונים למי שרוצה להצטרף למסע השיימינג.

עד כה, שבוע אחרי עלייתו לרשת, הוא הצליח לגייס 1451 דולר, אבל הוא מכוון גבוה בהרבה. באתר מוצגת רשימה של שלושה חשודים מרכזיים שעליהם יש להפעיל לחץ: לברון ג'יימס, ג'סטין טימברלייק וג'ימי פלון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ