פייסבוק רוצה להאזין איתכם למוזיקה, והמשתמשים נבהלים

יותר מחצי מיליון בני אדם חתמו על עצומה נגד הכלי החדש שיאפשר לאפליקציה של הרשת לזהות את השירים להם אתם מאזינים; פייסבוק: לא נאזין לשיחות שלכם

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

פייסבוק שוב עומדת במוקד של סערה סביב נושא הפרטיות והפעם הסיבה היא כלי חדש שיאפשר לאפליקציה של הרשת החברתית לפתוח את המיקרופון של הסמארטפון כדי לזהות את מה שהמשתמש מאזין לו. עד כה, כחצי מיליון בני אדם חתמו על עצומה נגד היישום החדש של הרשת החברתית.

המטרה, לדברי פייסבוק, היא לאפשר לשתף את המוזיקה לה מאזינים המשתמשים או לחילופין תוכניות טלוויזיה או הסרטים כל זאת מבלי שיצטרכו להקליד בעצמם. הכלי שישולב האפליקציה הקיימת של פייסבוק יזהה את קטעי האודיו והווידיאו בדומה לאפליקציית שזאם הוותיקה, ולאחר מכן יאפשר להם לשתף את הקטעים עם חבריהם.

כמו הרבה צעדים שעשתה הרשת בעבר, הרעיון הוא להקל ככל האפשר את השיתוף והאינטראקציה בין החברים ברשת, ולהוריד למינימום את החיכוך. אחת הדוגמאות לצעד דומה, שעורר בתחילה התנגדות רבה אך הפך לטבע שני לרוב המשתמשים, היה המעבר לשימוש באנטר כדי להעלות תגובות לסטטוסים.

פייסבוק חשפה את הכלי החדש בחודש שעבר והסבירה כי מדובר בכלי שהשימוש בו הוא וולונטרי ונעשה ביוזמת המשתמש (opt-in). היא הדגישה כי הוא לא אוסף את שיחות המשתמשים וכי המידע לא נשמר אם המשתמש לא בוחר לשתף את התוכן שהוא צורך.

אבל משתמשים רבים לא הביעו אמון בפייסבוק ויותר מחצי מיליון איש כבר חתמו על עצומה המזהירה מפני הכלי החדש, אותו כינו מהלך "בסגנון האח הגדול".

הם הזהירו כי בעצם הפעלת המיקרופון פייסבוק בעצם יכולה להקליט את כל המתרחש. "לא רק שזה פשוט קריפי, זאת גם פלישה רצינית לפרטיות. אמנם מדובר בכלי שהוא Opt-in, אבל רבים אפילו לא יקראו את האזהרות. אם נפעל עכשיו נוכל לבלום את פייסבוק", נכתב בעמוד העצומה.

פייסבוק הגיבה לביקורת והוסיפה לפוסט שלה הבהרות, שנועדו לדבריה להזים את המיתוסים שהתעוררו סביב הפיצ'ר החדש. בין היתר היא מציינת כי לא מדובר בשמירה של הקלטות אלא בשמירה של חתימה של השיר או התוכנית המשודרת, וגם אלה אינן נשמרות, כמו כן, היא מציינת, ניתן לכבות את הכלי הזה מתי שרוצים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ