ביבי, מאחוריך: פעילים פרו-פלסטינים משתמשים בדאעש כדי לגנות את ישראל

רה"מ השווה בנאומו באו"ם בין המדינה האיסלאמית לחמאס, אך בטוויטר הקדימו אותו עם התגית #JSIL, "המדינה היהודית בישראל והלבנט"

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השווה בנאומו בפני העצרת הכללית של האו"ם בין ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) לחמאס וכרך את האיסלאם הקיצוני בחבילה אחת של גופים המעוניינים לכבוש את העולם. עכשיו מסתבר שבצד השני של המתרס כבר הקדימו אותו, כשפעילים אנטי ישראלים השוו בין ארגון הטרור הרצחני לישראל.

כחלק מהיוזמה, שנראית כמו עוד פרק במלחמת התעמולה הבלתי נגמרת בטוויטר, הם החליטו לכנות את ישראל #JSIL, קיצור ל"מדינה היהודית בישראל והלבנט", שמזכיר כמובן את אחד הקיצורים של דאע"ש - ISIL.

באל-ג'זירה ציינו כי מי שעומד מאחורי היוזמה הוא הפעיל הפרו-פלסטיני מקס בלומנטל, שהשווה בין ישראל לדאעש בטריבונל ראסל לפלסטין, יוזמה ששואבת את השראתה מוועדת ראסל שכונן הפילוסוף ברטנרד ראסל ב-1966, והאשימה את ארה"ב בביצוע פשעי מלחמה בווייטנאם - למרות שלא היה לה כל תוקף חוקי.

בלומנטל ופעילה נוספת בשם רניה חלאק החלו להפיץ את התגית בטוויטר בניסיון להפוך אותה לנושא חם (Trending), והיוזמה תפסה תאוצה בקרב פעילים. "ISIL והמדינה היהודית בישראל והלבנט (JSIL) עורפות ראשים של חפים מפשע", כתב בלומנטל. "ISIL עם פגיונות, JSIL עם מל"טים".

"הדמיון בין ISIL ו-JSIL מדהים", כתבה חלאק. "שניהם מושכים לוחמים זרים ומשתמשים בטקסטים דתיים כדי להצדיק אלימות".

רבים הצטרפו וצייצו:

אבל, מנגד, גם פעילים פרו-ישראלים החלו להשתמש בתגית:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ