ארה"ב: חשוד ברצח העלה תמונות של הגופה ל-4Chan

דייוויד קלאק חשוד כי רצח את חברתו ולפני שנמלט העלה את תמונות גופתה לאתר הפורומים הידוע, וכתב לגולשים שיצפו בחדשות ויגלו מה קרה

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גרדיאן

חשוד ברצח בת זוגו העלה תמונות של גופתה לאתר 4chan לפני שנמלט מהמשטרה.

ביום שלישי אישרה משטרת קיטסאפ קאונטי בוושינגטון שמצאה את גופתה של צעירה כבת 30, אחרי שהוזעקה בידי בני משפחתה. כחצי שעה קודם לכן הועלו לאתר 4chan תמונות של אישה עירומה, עם מה שנראה כסימני חניקה, ולצדה חבל או שרוך נעליים. הצילומים לוו במסרים של אדם שטען שזה עתה רצח אותה.

השוטרים, שהצליחו לאתר את החשוד, דייוויד קלאק בן ה־33, עיכבו את מכונית הפורד פוקוס של הנרצחת שבה נהג, אבל הוא האיץ וברח. המשטרה, שפתחה במרדף אחריו, נאלצה להפסיק אותו לאחר שהחשוד החל לנסוע נגד כיוון התנועה ונמלט דרומה. רק מאוחר יותר נעצר קלאק.

החשוד ברצח, דייוויד קלאק

גולשים שנחשפו לצילומים פקפקו תחילה באמיתותם. אבל מאוחר יותר, אולי בתגובה לספקנותם של המגיבים הראשונים, העלה המשתמש פוסט שבו כתב "תבדקו עוד כמה שעות את החדשות בפורט אורצ'רד בוושינגטון. הבן שלה יחזור מבית הספר, הוא ימצא אותה ויזעיק את השוטרים. רק רציתי לשתף בצילומים לפני שימצאו אותי". מלשכת השריף בקיטסאפ קאונטי נמסר אתמול שהתמונות נבדקות ושעדיין אי אפשר לאשר שהן אמנם של הנרצחת.

אתר 4chan ידוע כבר זמן רב כאחת הפינות האפלות ביותר של האינטרנט, ולא קשה למצוא בו צילומים מחרידים, אמיתיים או מבוימים, של בני אדם פצועים, מתים או גוססים, ובדיחות על אונס ורצח הן בבחינת נורמה בו.

אבל הפעם, אחרי שהתחיל להתברר שהצילומים והמסרים שליוו אותם אמנם אמיתיים, הבינו הגולשים עד כמה מקאברי הפוסט המקורי, וחלקם, לא כולם, מיתנו את הבדיחות שלהם. מנהלי האתר החלו למחוק את הצילומים, אבל במקומם צצו צילומים אחרים.‎

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ