בקשה לתביעה ייצוגית: חברת "קומסק" גבתה כספים מעובדיה ללא הסכמתם

לטענת התביעה החברה השתמשה במשכורות בכ"ארנק" ממנו גבתה כספים כרצונה וללא אישור העובדים

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

חברת אבטחת המידע קומסק "עשתה שימוש במשכורתם של חברי הקבוצה בכמעין ארנק זמין ממנו היא יכלה לגבות כספים כרצונה", כך נטען בבקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה נגד החברה בחודש שעבר.

בתביעה שהגישו עורכי הדין אבי מור יוסף ואורטל דאי-זגורי בשמו של ליאור בן דוד לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב נטען כי החברה ניכתה שלא כדין משכר עובדיה סכומים בגובה של כמיליון שקלים וחצי לצורך "קופת מתנות" וארוחות "תן ביס". בתביעה מצויין כי היא נוגעת ל-1,050 עובדים שעבדו להערכתו בחברה בתקופה של כשבע שנים.

בכתב התביעה טוען בן דוד כי החברה ביצעה את הניכויים על דעת עצמה ומבלי לקבל את הסכמת עובדיה לכך בכתב, בניגוד לחוק. "הנתבעת לא החתימה את התובע על הסכמה בכתבה לפיה היא רשאית לנכות משכרו כספים ברכיב קופת מתנות ואין אזכור לניכוי זה בחוזה העסקה", נכתב בכתב התביעה.

"התובע, כמו עובדי הנתבעת האחרים, לא קיבל מהנתבעת מסמך המפרט את זכויותיו וחובותיו בנוגע לקופת מתנות ובכך שללה ממנו הנתבעת את היכולת לדעת מהן אותן זכויות וחובות בקשר לקופת המתנות. בפועל, לתובע לא ידוע מה נעשה בכספים שנוכו משכרו לטובת קופת מתנות ולא ידוע איך נוהל הכסף שנוכה ברכיב זה".

בכתב התביעה צויין עוד כי קומסק "לא החתימה את התובע על הסכמה בכתב לפיה היא רשאית לנכות משכרו כספים ברכיב ארוחות תן ביס ואין אזכור לניכוי זה בחוזה העסקה. לפיכך, לנתבעת היה אסור לנכות כספים משער התובע לטובת ארוחות תןביס".

מקומסק נמסר בתגובה כי "החברה בוחנת את התביעה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ