טוויטר חסמה 125 אלף חשבונות הקשורים לטרור ולדאעש

הרשת החברתית הודיעה כי הגבירה את מאמציה לאתר גורמי טרור ברשת, המשתמשים בה להפצת תעמולה וגיוס חברים

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אי-פי

טוויטר הודיעה ביום שישי כי היא החלה להשתמש בטכנולוגיה למלחמה בספאם כדי לזהות חשבונות שעלולים לשמש לקידום פעילות טרור. הרשת החברתית בוחנת חשבונות אחרים שהיו קשורים לאותם חשבונות, כדי לראות אם יש לחסום גם אותם. החברה הודיעה גם כי מאז אמצע 2015 סגרה יותר מ-125 אלף חשבונות הקשורים לטרור, ובמיוחד לארגון המדינה האיסלאמית (דאעש).

זו הפעם הראשונה בה טוויטר חושפת את מימדיי הפעילות הקשורה בטרור המתרחשת בין כתליה הווירטואליים.

צילום: רויטרס

ההכרזה היא הדגמה למאמציה של טוויטר לזהות באופן אוטומטי טוויטים שמביעים תמיכה בטרור, כתגובה ללחץ של הממשל האמריקאי בניסיון להתמודד עם הנושא באופן אקטיבי יותר. פורנוגרפיה פדופילית היתה הנושא היחיד שהוביל עד כה באופן אוטומטי לבדיקה בידי בודקים אנושיים.

חברות טכנולוגיה מקדישות יותר ויותר משאבים כדי לעקוב אחר איומים ואלימות ברשת. מטוויטר נמסר ביום שישי כי החברה מגדילה את כוח האדם המטפל בדיווחים כדי להפחית באופן משמעותי את זמן התגובה שלה. החברה גם שינתה את המדיניות שלה באפריל השנה, וכתבה במפורש כי איומים או תמיכה בטרור מהוות עבירה על תנאי השימוש.

הבית הלבן בירך על ההכרזה. "הממשל מחוייב לנקיטת כל פעולה אפשרית כדי להתמודד ולסכל פעולות טרור בכל מקום שהן מתרחשות, כולל בסייברספייס, ואנחנו מקבלים בברכה צעדים קונסטרוקטיביים משותפינו במגזר הפרטי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ