פירצה במכונית החשמלית של ניסאן אפשרה לחשוף מידע על הנהגים

חיבור לא מאובטח בין המכונית לאפליקציה שלה אפשרה לכל אחד לחשוף מידע על היסטוריית הנהיגה ולשלוט במערכת מיזוג האוויר

אלכס הרן, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלכס הרן, גרדיאן

האקרים יכולים לשלוט בחלק מהתכונות של המכוניות החשמליות של ניסאן - Leaf - דרך האינטרנט, כך גילה חוקר אבטחה בשם טרוי האנט. על פי המחקר שלו ניתן להפעיל מרחוק את מערכת מיזוג האוויר או לשאוב מהמכונית מידע, שכולל את היסטוריית הנהיגה כולל מידע של מערכת ה-GPS על המקומות אליהם היא נסעה.

הפריצה למערכות המכונית מתאפשרת על ידי ניצול חולשה באופן שבו היא מתקשרת עם האפליקציה הנלווית שלה - NissanConnect EV. האפליקציה עצמה נועדה לשלוט במערכת מיזוג האוויר ולבדוק את מרחקי הנסיעה, אבל היא אמורה לשמש רק את בעלי כלי הרכב.

האנט גילה כי כל התקשורת בין המכונית לאפליקציה נעשית ללא אימות, במה שמאפשר לכל אחד לשלוח פקודות דומות ולבקש מידע באמצעות הרשת. חמור מכך, הדרך היחידה שבה האפליקציה מגדירה לאיזה מכונית היא אמורה להתחבר היא דרך מספר הזיהוי הייחודי של המכונית (VIN). הבעיה היא שבמספרים הסדרתיים של מכוניות ליף משתנות רק חמש הספרות האחרונות, ובנוסף במקרים רבים ניתן לראות את המספר דרך השמשה הקדמית.

הנזק הפוטנציאלי אינו כה חמור כמו בפירצות אחרות שהתגלו בתקופה האחרונה בכלי רכב - במיוחד בהשוואה לדיווח על דגמי ג'יפ של פיאט קרייזלר שבהם ניתן לנהוג מרחוק, כולל שליטה על הדוושות. עם זאת הפרצה עדיין מאפשרת לתוקף לרוקן את סוללת המכונית ולפגוע בפרטיות הבעלים.

"ניסאן צריכה לתקן את זה", אמר האנט שהודה שהסכנה אינה כה חמורה במקרה הקודם, אך ציין שגם במקרה של ניסאן יש אספקט חמור יותר - הקלות שבה ניתן לפרוץ למכונית.

"בשעה שיצרניות מכוניות ממהרות להצטרף לאופנת האינטרנט של הדברים, אי אפשר להתייחס לאבטחה כלאחר יד", אמר האנט.

האנט חשף את הפרצה בשלהי חודש ינואר ומסר את המידע לחברת ניסאן. הוא אישר כי החברה מתקדמת בפתרון הבעיה, אך החליט לחשוף את המחקר לאחר ששתי קבוצות שונות של בעלי מכוניות ליף גילו גם הן את הפירצה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ